Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Уика форум
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Чат на потребителите

Go down 
+17
Niobe
Juno
Serpens
LadyOfAvalon
StregaLascivia
Desmoria
Gemini
UzuMe-
yuki
Dumnorix
MoonShadow
kaiku
SimReal
The Shadow
MeChYy
velvet_s
dragonfly_elf
21 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
dragonfly_elf
MASTER
MASTER
dragonfly_elf


Брой мнения : 126
Join date : 22.01.2010

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime23/1/2010, 04:21

Смятам, че е добре да има и специално място, където потребителите да се опознаят. Ето го и него! Е? Вие сте наред. What a Face
Върнете се в началото Go down
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime16/3/2010, 21:36

Здравейте Smile
Явно аз ще съм първа Smile ...Ами току що се регистрирах.От Бургас съм.
Върнете се в началото Go down
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
MeChYy


Брой мнения : 43
Join date : 10.03.2010
Age : 29

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime17/3/2010, 13:20

Аз съм от Варна What a Face кажете нещо повечко .. от колко време са занимавате с магии в коя сфера по-точно sunny I love you
Върнете се в началото Go down
http://www.teenspace-bg.net/okultno/
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime17/3/2010, 18:02

Аз още не се занимавам с нищо,по простата причина,че съм много нова и за сега само проявявам интерес.Не знам от къде да започна и как.Изпитвам и лек страх,както е нормално да изпитваме страх към непознатото.Няма с кой да общувам на такава тематика и се надявам,че тук ще ми обясните от къде да тръгна Wink
Върнете се в началото Go down
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
MeChYy


Брой мнения : 43
Join date : 10.03.2010
Age : 29

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime17/3/2010, 18:33

Ако не правиш нищо с лоши намерения няма от какво да се притесняваш..няма нищо страшно 0т където и да започнеш в която и сфера да е няма опасности стига да се придържаш към това bounce Very Happy И разбира се аз бих ти препоръчала да се занимаваш с Уика ако нямаш други планове лично на мен най ми допада Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.teenspace-bg.net/okultno/
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime17/3/2010, 20:56

От всичко,което изчетох Уика ми допада най-много.Би ли ми препоръчала литература,да прочета малко повече,че в нета пише едни и същи неща.Как да започна да практикувам...нещо като първи стъпки.
И още нещо...пречи ли че съм християнка по принцип,в смисъл кръстена съм,но обежденията ми кое е правилно и кое не са по различни от повечето в Християнството.
Върнете се в началото Go down
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
MeChYy


Брой мнения : 43
Join date : 10.03.2010
Age : 29

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime18/3/2010, 00:33

НЕ мисля че пречи това вече си го преценяваш ти..колкото до литературата първо горещо ти препоръчвам да хвърлиш едно око на този сайт > www.teenspace-bg.net/okultno има полезни неща особено за начинаещите.Като съвет..хм преди да започнеш си набави всичко необходимо от сорта на свещници свещи тамяни ии тем подобни за да не стане така да започнеш нещо да са спреш посредата и да са сетиш че нямаш свещи (примерно) важна роля играе и олтара така че си го направи още преди да започнеш с кръга и пространството (които са основата) и в общи линии това са нещата с които се започва но трябва да знаеш че това си е религия информацията е обемиста и трябва да си много търпелива защото не става въпрос само за "свещи и думички" ..отнема време !
а за литературата....
http://www.book.store.bg/search?srchstr=%F3%E8%EA%E0&sin=1
Тези ги хвалят.. и наистина се четат много. Успех! I love you I love you
Върнете се в началото Go down
http://www.teenspace-bg.net/okultno/
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime18/3/2010, 16:03

А как да си направя олтар?Като се има в предвид,че живея в апартамент т.е. мястото е ограничено,имам малко дете на 10 месеца,т.е. пипа на всякъде.Извинявам се ако въпроса ми е глупав,но няма кой да попитам Embarassed .Моля за идеи,пък аз ще се опитам да ги нагодя спрямо бита ми.
Благодаря за книжките,не бързам за никъде Smile
Върнете се в началото Go down
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
MeChYy


Брой мнения : 43
Join date : 10.03.2010
Age : 29

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime19/3/2010, 00:47

И аз си имам вкъщи едно такова дяволче така че та разбирам напълно.Най-важното за олтара е да е направен от теб можеш да използваш всякакви материали както на теб ти харесва използвай въображението си.Идеята е максимално да вложиш от себе си всичко което е там приема твоята енергия и е важно никой да не ти го пипа не само него но и всички твои вещи предназначени за магии.Примерно аз гледах максимално да се придържам към естественото олтара ми представлява дървено нощно шкафче, заради "нарушителите" му сложих патрон тоест ключалка и след всеки ритуал си подреждам всичко вътре и си го заключвам.Свещниците съм си ги правила сама от глина защото глината е магнит за енергии на самия шкаф отгоре посредата съм си издълбала пентаграмата и всичко нареждам около нея..от двете страни имам тройния знак на богинята и разни други вече по дребни...и тук е момента да кажа че символиката е също важна част.Това са най най основните работи и има още доста дребни детайли които са също толкова важни,но за тях можеш да погледнеш и в сайта който ти дадох мисля че ги има Razz I love you
Върнете се в началото Go down
http://www.teenspace-bg.net/okultno/
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime19/3/2010, 15:42

Мнооого ти благодаря.Сега ще се посмееш Embarassed :Аз си представях (за олтар) нещо като половин стая пространство,с арка и и цялото пространство някак оградено,например със свещи или овити клонки.И се чудех как ще го направя,ама като нямах представа Embarassed .А можеш ли да ми покажеш снимка на тройния знак на Богинята?Не съм сигурна дали е това,за което си мисля.И какво символизира?Тройното правило ли?
И още нещо,мога ли да местя олтара?В смисъл,свършвам си работата и гопребирам някъде,както и да го нося с мен,когато излизам от града за повече време?
п.п.Като ти писне от въпросите ми,просто кажи да не нахалствам Wink
Върнете се в началото Go down
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
MeChYy


Брой мнения : 43
Join date : 10.03.2010
Age : 29

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime20/3/2010, 14:02

Не ми нахалстваш спокойно нали трябва да си помагаме. Че така де предствата ти за олтар между другото е много интересна но в днешно време просто е леко неосъществимо. Или трябва да си отделиш цяла стая и да и сложиш 20-30 ключалки, за да не влиза никой Laughing Не е нужно да е нещо голямо и кичозно. И мисля че не е добре да го местиш незнам дали е проблем наистина но аз така си мисля.А колкото до знака http://www.freewiccaschool.com/blog/wp-content/uploads/2007/10/wicca_symbol_triplemoon.jpg Трите фази на Луната - нарастваща, пълна и намаляваща Луна представляват трите състояния на Тройната Богиня т.е. Девица, Майка и стара Вещица I love you
Върнете се в началото Go down
http://www.teenspace-bg.net/okultno/
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime20/3/2010, 16:15

Вчера доста четох за олтара,но никъде не срещнах дали може да се мести,а иначе няма как да го скрия и за това исках да го прибирам.Но четох че може да бъде и от плат просто,което ме навежда на мисълта,че този плат после се прибира някъде.А аз реших че искам да е дървена кутия,квадратна,с катинарче.Искам да е съвсем изчистена,за да мога да си я обрисувам (евентуално пентаграма)и да си я лакирам.Та да те питам,мога ли да я украся с мидички например,отстрани поне.Предполагам,че отгоре ще пречат,нали трябва да е гладка повърхност,права.
Върнете се в началото Go down
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
MeChYy


Брой мнения : 43
Join date : 10.03.2010
Age : 29

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime21/3/2010, 14:08

Да сложиш мидички даже е много добра идея все пак са символ на един от елементите. Като каза да местиш олтара за какво разтояние говореше г/д Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.teenspace-bg.net/okultno/
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime21/3/2010, 14:51

Доколкото четох явно може да се мести,дори един тип го водят сгъваем(предполагам платов).Иначе аз искам да го местя от едната стая в другата.

А ти от колко време се занимаваш и какви заклинания и рутуали правиш?Ще ми интересно Smile
Върнете се в началото Go down
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
MeChYy


Брой мнения : 43
Join date : 10.03.2010
Age : 29

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime21/3/2010, 18:44

е от едната стая в другата не е проблем колкото до мен от 3 години се занимавам и твърдо казвам че все още нищо незнам имам още мнооого да уча, а за заклинанията досега съм правила за защита късмет успех здраве то в общи линии незнам какво още може да се прави като се има на предвид естествено че се придържам към идеята да помагам на хората и като се замисля май досега не съм правила нищо за себе си scratch то няма и нужда това което казват че като направиш магия се връща тройно е абсолютно вярно само дето не споменават че ако е за добро се връща тройно по хубаво а ако е нещо лошо и е направено с ясна цел да навреди на някого се връща тройно по лошо съдя по една бивша съученичка която се опита да ми направи мръсно Laughing Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.teenspace-bg.net/okultno/
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime21/3/2010, 21:42

Аз започнах да си правя Книга на Сенките (по скоро тетрадка на сенките Laughing ) .И си записвам няколко магийки и ритуали,но още нищоне съм приложила.Взех ги от един форум и ми се струват добре,но като пробвам,ще видим.Просто искам да съм по-сигурна в себе си и тогава да опитам.
Влизаш ли в други форуми и ако да,в кои?Писах на единия модератор (Вещица) на скайпа,но не ме отрази.
Върнете се в началото Go down
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
MeChYy


Брой мнения : 43
Join date : 10.03.2010
Age : 29

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime22/3/2010, 00:05

значи единствения съвет от мен е да правиш всичко както ти го чувстваш че ще е най-ефективно най-добре прави си експерименти недей да правиш всичко по точки както е по сайтовете и книгите гаранция че така ефекта ще е много по-слаб ако изобщо има такъв а иначе не пиша по форумите този даже съвсем случайно го видях във vbox на един коментар
Върнете се в началото Go down
http://www.teenspace-bg.net/okultno/
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime22/3/2010, 15:08

Може ли да ми дадеш някой ритуал за здраве,например за женски проблеми-миоми и т.н. .Майка ми не е много наред,има доста миомни възли.Лекарите са и казали че е от менопаузата.Благодаря ти предварително.
Отдаваш ли значение на сънищата?Тая нощ сънувах че раждам,момиченце,но не го видях,а направо след раждането си тръгнах от болницата и после се върнах да я търся Shocked
Върнете се в началото Go down
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
MeChYy


Брой мнения : 43
Join date : 10.03.2010
Age : 29

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime25/3/2010, 20:36

ами като за начало цялостно за имунната система е добре да се пие всяка сутрин половин чаша лимонов сок с една чаена лъжичка мед и една чаша топъл зелен чай. Аз лично това пия и се чувствам много добре. иначе за заклинание аз използвам това (играчка е но е много мощно) даже от нета го знам но е добро наистина ама не очаквай изведнъж всичко да изчезне очаквай само подобрение все пак това е магия не антибиотик I love you


Лунна фаза - От новолуние до пълнолуние; Ден - Неделя; Планета - Слънце, Луна, Венера; Материали - парче бял плат 18х18 см,
малък гергеф, молив, зелен конец за бродиране, игла, 1/2 ч.л. розмарин, 1/2 ч.л. индииско орехче, 1/2 ч.л. натрошени орехи, снимка
на човека (може и името му в/у малък лист хартия), зелена панделка.
Прочистете, осветете и заредете всички материали в името на изцелението. Седнете на някое тихо място и се заловете за работа.
Вземете молива и напишете леко името на болния човек в средата на белия плат. Прикрепете гергефа около името. Избродирайте
буквите със зеления конец. При всеки бод казвайте следното ;
Света Ано, Майко Божествена,
изпрати целебна енергия
на този мой приятел.
Когато привършите, завържете и отрежете конеца. Свалете гергефа. Обърнете плата от вътрешната страна (опакото да е към вас)
Поставете снимката в центъра на плата, вземете розмарина в ръка и кажете:
Нежен розмарине,
ти си силата,
ти си промяната,
накарай (името на човека) да оздравее.
поръсете снимката с розмарина. Вземете индийското орехче и кажете:
Нежно индийско орехче, ти си силата,
ти си промяната,
накарай (името на човека) да оздравее.
поръсете снимката, вземете натрушените орехи и кажете
От могъщото дърво в магическата долчинка,
орехи, дайте на приятеля ми здарве.
Поръсете ги в/у снимката. Съберете четирите краища на плата, така че да получите вързопче, увиите ги хлабаво, после ги
завържете с панделката на двоен възел и фльонга. Вземете лечебната торбичка в ръце и кажете:
Всеки бод, всяка дума
привлича силата все по близо.
Повтаряйте тази част на заклинанието колкото се може по - често, като визуализирате как приятеля ви оздравява и се оправя.
Задръжте максимално визуализацията. когато приключите, благодарете на Ана и дайте торбичката на болния. Ако торбиката
остане във вас, запазете я до пълното възстановяване на човека и тогава я отворете, задръжте ръце над нея и благодарете на
енергиите, които са ви помогнали. Представете си как магията в торбичката се връща обратно в земята. Върнете билките на
въздуха, орехите на земята, изгорете или изхвърлете панделката, пречистете и осветете торбичката и снимката, а ако сте написали
името на листче - изгорете го.
Върнете се в началото Go down
http://www.teenspace-bg.net/okultno/
dragonfly_elf
MASTER
MASTER
dragonfly_elf


Брой мнения : 126
Join date : 22.01.2010

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime15/4/2010, 01:47

Хей! Радвам се, че има хора тук! Между другото, надявам се нямаш нищо против MeChYy да сложа заклинанието в "Ритуали и заклинания"? Или ако става за начинаещи в Заклинания за начинаещи? Така де... аз сама по себе си съм начинеща... Embarassed И наистина се радвам, че се случва нещо във форума! Съжалявам за отсъствието си, наистина много съжалявам! Но възнамерявам да наваксам. Между другото, за олтара - бях чела, че не е добре да се мести...

Поздравчета - D.Elf cat
Върнете се в началото Go down
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime15/4/2010, 17:11

MeChYy ,благодаря ти Smile ,още не съм опитала,някакси не се чувствам готова,още нищо не съм правила практически.
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime17/4/2010, 23:08

velvet_s написа:
Може ли да ми дадеш някой ритуал за здраве,например за женски проблеми-миоми и т.н. .Майка ми не е много наред,има доста миомни възли.Лекарите са и казали че е от менопаузата.Благодаря ти предварително.
Отдаваш ли значение на сънищата?Тая нощ сънувах че раждам,момиченце,но не го видях,а направо след раждането си тръгнах от болницата и после се върнах да я търся Shocked

Аз ти препоръчвам да продължаваш да слушаш лекарите. Те затова са учили. Пък ако не си доволна от наученото от едни лекари, потърси други лекари, които да са учили повече. Не се доверявай на разни такива самоделни рецепти за лечението на сериозни неща, каквото е това, което описваш. Причината е, че са ми известни смъртни случаи в резултат на такава лековерност.

За съня ти. Според Фройд всеки сън отразява нещо, което се случва в психиката. Това, което пишеш, то е недостатъчно за анализ. Няма психоаналитици, дипломирани в България (защото държавата ни не членува в МПА), но може би ще мога да ти дам някои евентуални насоки. Разкажи си съня по-подробно.
Върнете се в началото Go down
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime18/4/2010, 00:24

Ами вече не помня много от съня,но ето:
Сънувам,че съм в болницата,вече съм на леглото,виждам си краката (по-скоро бедрата) и знам че ще раждам.Не изпитах нищо което би трябвало да се испита при раждане (вече съм раждала).Просто в един момен ми казаха лекарите че съм родила и всичко е ок.Казаха,че бебето е момиче (нашето е момче) и аз бях радостна,в резултат на което,станах,оправих се и си тръгнах.Казах на мъжа ми,че бебето е момиче и че всичко е ок и по едно време се озовах вкъщи.И изведнъж ми просветна,че съм се прибрала и не съм взела бебето,че и даже не съм го видяла още.И тръгнах към болницата,но се събудих преди да съм започнала да разпитвам и да я търся в самата болница.
Върнете се в началото Go down
dragonfly_elf
MASTER
MASTER
dragonfly_elf


Брой мнения : 126
Join date : 22.01.2010

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime18/4/2010, 01:18

The Shadow, бях чела, че за да се тълкува сън, човекът сам трябва да стигне до това. Докато разбереш кое за кого какво означава, трябва да мине време работа с дадения човек. За теб кола може да означава разходка, но за мен може да означава бягство, а за друг печалба. Ние сме уникални, подсъзнанията ни дават информацията по уникален начин. Ако греша, поправи ме... просто до такива изводи стигам от прочетеното досега.
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime18/4/2010, 02:56

dragonfly_elf написа:
The Shadow, бях чела, че за да се тълкува сън, човекът сам трябва да стигне до това. Докато разбереш кое за кого какво означава, трябва да мине време работа с дадения човек. За теб кола може да означава разходка, но за мен може да означава бягство, а за друг печалба. Ние сме уникални, подсъзнанията ни дават информацията по уникален начин. Ако греша, поправи ме... просто до такива изводи стигам от прочетеното досега.

Не е точно така, както го пишеш. В сънищата елементите не означават нито бягства, нито печалби. Доказан е Фройд. Но е тежко четиво. Ето извадка от уикипедия, за да добиеш представа:

Цитат :
Фройд: "Изцяло се пренебрегват явните връзки между елементите на манифестирания сън и се събират идеите, които ти идват наум във връзка с всеки отделен елемен на съня чрез свободни асоциации според психоаналитичното правило. От този материал се достига до латентното съдържание на съня също както и до скритите комплекси на пациента от неговите асоциации до неговите симптоми и спомени...Истинското значение на съня, което сега е заменено с манифестирано съдържание е винаги изцяло разбираемо.."

Фройд описва операции по изкривяване, които претендира, че са приложени към потиснатите желания във формирането на съня като на събран отново: това е защото тези изкривявания (така наречената работа на съня) показват защо манифестираното съдържание се различава толкова много от латентното, достигнато чрез анализа -- и чрез "обръщане" на тези изкривявания латентното съдържание е достигнато.

Операциите включват:

* Сгъстяване — един обект на съня е заместен от асоциации и идеи; по такъв начин "сънищата са кратки, малки и лаконични в сравнение с обхвата и богатството на мислите в съня".
* Изместване — емоционалното значение на обекта в съня е отделено от своя реален обект или съдържание и е прикрепено към изцяло различно такова, което не предизвиква подозрителността на цензора.
* Изобразяване — мисли са изобразени в зрителни образи.
* Символизъм — символа заменя действие, човек или идея.

Към тези може да се добави и 'вторична преработка' -- изхода за истествената тенденция на сънуващия да създаде някакъв смисъл или история от различните елементи на манифестираното съдържание като събрано.

Фройд смята, че преживяването на тревожни сънища и кошмари е резултат по-скоро от провала в работата на съня, отколкото в противоречието за изпълнение на желанието, такъв феномен демонстрира как аз-а реагира на осъзнаването на потиснатите желания, които прекалено силни и недостатъчно маскирани. Травматичните сънища (където съня може да повтаря травматично събитие) са в края на краищата признати за изключения в теорията.

Фройд всеизвестно описва тълкуването на сънищаа като "царският път към несъзнаваното"; той обаче е неудовлетворен от начина по който неговите идеи по темата са представяни неточно или просто не са разбрани.
“ Твърдението, че всички сънища изискват сексуална интерпретация, против, която критиците се разгневяват непрекъснато не се появява никъде в моята книга "Тълкуване на сънищата"...и е в очевидно противоречие с другите гледни точки изразени в нея"
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Чат на потребителите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат на потребителите   Чат на потребителите I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Чат на потребителите
Върнете се в началото 
Страница 1 от 4Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Обръщение към потребителите.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Уика форум :: Начало :: Потребители-
Идете на: