Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Уика форум
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Книгата на Сенките

Go down 
+3
Cath
Dumnorix
dragonfly_elf
7 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
dragonfly_elf
MASTER
MASTER
dragonfly_elf


Брой мнения : 126
Join date : 22.01.2010

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime22/1/2010, 03:09

Вие имате ли си Книги на Сенките? Разбрах общо и цялостно какво да пиша там, но ми се ще да чуя и вашето мнение =] Благодаря предварително ^^
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime31/1/2010, 04:34

Smile Забрави за думата "Трябва". Уика.. свобода...
Ако имаш нужда от нещо- го правиш.

Ако имаш нужда да си водиш "Книга на Сенките"- пиши всичко което смяташ за важно . Води се от интуицията си, а не от правила и мнения.
Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime28/3/2010, 20:53

Книгата на сенките е лично решение на този, който я ползва. Въпреки това е хубаво да имате някои неща предвид.

1. Не мислете, че с първата книга, която купите ще направите онази страхотна Книга на сенките с тайните рецепти и заклинания. Ако продължите да се занимавате с уика или с магия, вероятно ще смените няколко книги.

2. Хубаво е, с оглед на това да има някакъв ред, да разделите книгата по някакъв начин - например:
- Почитащи обреди
- Магии за любов
- Магии за пари
- Лечебни обреди
- и т.н.

3. Помнете, че преди всичко книгата ще е нещо като готварската книга на майка ви, а не експонат в музей - важното е да е удобно, ако може и да е красиво - чудесно!

4. Действайте смело - не чакайте да намерите "правилното мастило" и да дойде "правилният момент", защото ако чакате това, то никога няма да се захванете със създаването на книга на сенките.

Успех!
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
MeChYy


Брой мнения : 43
Join date : 10.03.2010
Age : 29

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime1/4/2010, 01:29

Добре е че всичко ти е подредено и аз съм така Wink Имам малък проблем правила съм доста магии за успех здраве късмет но никога не съм правила на друг човек за любов можеш ли да ми дадеш някое изпитано заклинание да не си правя много експерименти все пак не става въпрос за мен Neutral просто момичето няма много късмет в тази област и ме помоли за помощ I love you
Върнете се в началото Go down
http://www.teenspace-bg.net/okultno/
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime1/4/2010, 02:19

А защо сама не направи ритуал? Има доста ритуали, които са чисто и просто за привличане на любов в живота (хубав момент беше вчера, защото беше пълнолуние). Този е доста разпространен. Но ще трябва да дочака до другото пълнолуние.

В нощта на пълна луна, преди да е изгряло слънцето... Взимате червена свещ, червен яспис, червена роза, червена панделка и хубав лист. Палите свещта, държите ясписа, а розата стои до вас. На листа пишете:

"Ще дойде любов
Да изпълни чисто сърце
Нощем и денем
В очакване
В Пълнолуние ще пребъде
Огън проникващ навсякъде
Бъди мой пратеник
Южни ветре
Заеми ми крилата си
До следващата луна
Ела, ела любов
От сърцето ми направи си дом"

Навивате листа и го връзвате с панделката, след което го слагате на скрито място, където никой не ще го намери.
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
MeChYy


Брой мнения : 43
Join date : 10.03.2010
Age : 29

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime1/4/2010, 14:53

благодаря аз това го знам попринцип значи просто ще го предназнача за нея а попринцип за фазите на луната имам друго виждане...
http://lunaf.com/bulgarian/fazi-na-lunata/lunen-kalendar-2010/ I love you
Върнете се в началото Go down
http://www.teenspace-bg.net/okultno/
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime1/4/2010, 16:09

Явно не ме разбираш. Най-добре е ТЯ да си направи ритуала, след като има подобни грижи. Желанието да постигнем нещо с магически цели, трябва да бъде подкрепено с желанието да ги извършим сами, а не да караме някой друг да върши това. Ако пък девойката и представа си няма какво смяташ да правиш, то със сигурност се откажи! Намесата в чужд живот е равносилна на черна магия!

Не можах да разбера как можеш да имаш друго виждане за фазите на луната, при положение, че живеем и двете в България и пълнолунието през март месец 2010 година се пада на 30 март, но щом казваш.... Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
MeChYy


Брой мнения : 43
Join date : 10.03.2010
Age : 29

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime1/4/2010, 18:59

Shocked харесват ми извадките ти от разните сайтове отговорите ти са изчерпателни но определено не ми звучиш като практикуващ scratch занимаваш ли се изобщо или знаеш всичко ..... на теория разбира се tongue
Върнете се в началото Go down
http://www.teenspace-bg.net/okultno/
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime1/4/2010, 23:17

cheers

Евала сестро, не ме бяха питали подобно нещо от 5-6 години! Laughing Практикувам магия от 10 години. Ти на колко си била преди 10 години?

Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
MeChYy


Брой мнения : 43
Join date : 10.03.2010
Age : 29

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime1/4/2010, 23:29

ходила съм права под масата Laughing просто явно не можахме да са разберем по въпроса What a Face
както и да е I love you
Върнете се в началото Go down
http://www.teenspace-bg.net/okultno/
dragonfly_elf
MASTER
MASTER
dragonfly_elf


Брой мнения : 126
Join date : 22.01.2010

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime15/4/2010, 01:55

Благодаря за изчерпателния отговор, Cath ^^ И наистина... начинаещ съм, но наистина вече ми се наби в главата от много препрочитане, че не трябва да се мешим в чуждия живот... също така съм съгласна и за желанието... А и колкото повече хора знаят за заклинанието, толкова повече шансове има да не проработи... Така ли е? Ако греша ме поправете, начинаеща съм, искам да се науча правилно!
А за Книгата на сенките... тя беше причината ми да отсъствам. Родителите ми определено не одобриха като я откриха... Но сега всичко е наред. Отново съм тук.
Между другото, Cath, имаш ли нещо против да сложа ритуалчето в "Ритуали и заклинания"?

Поздравчета - D.Elf cat
Върнете се в началото Go down
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime15/4/2010, 05:32

dragonfly_elf ,разкажи повече за твоята книга.
Върнете се в началото Go down
dragonfly_elf
MASTER
MASTER
dragonfly_elf


Брой мнения : 126
Join date : 22.01.2010

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime15/4/2010, 17:21

Тази, която чета е на Силвър Рейвън Улф, нея много хора не я одобряват, но почнах вече. "Уика за новото поколение"
Върнете се в началото Go down
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime15/4/2010, 17:36

Питах за твоята Книга на сенките Smile .Опиши я,как си я разграфила и т.н.
Върнете се в началото Go down
dragonfly_elf
MASTER
MASTER
dragonfly_elf


Брой мнения : 126
Join date : 22.01.2010

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime15/4/2010, 17:47

Тя вече не съществува... и сама може да се досетиш. Но в последствие превърнах ДНЕВНИКА си в Книга на сенките. Отзад пиша "Съдържание", написала съм странички и така се ориентирам кое къде ми е. Иначе рисувам на воля - една моя страст. Вярно, че не е много, но поне Дневника ми сме се разбрали да не пипат... Ти вече имаш ли Книга на сенките? Какво може да кажеш за твоята?
Върнете се в началото Go down
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
MeChYy


Брой мнения : 43
Join date : 10.03.2010
Age : 29

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime16/4/2010, 03:11

ти пък как ще даваш на вашите да ти пипат нещата scratch наще ги е страх да влязат в стаята ми без да ма питат пък камоли да ми пипат нещата What a Face Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.teenspace-bg.net/okultno/
dragonfly_elf
MASTER
MASTER
dragonfly_elf


Брой мнения : 126
Join date : 22.01.2010

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime16/4/2010, 03:18

Не знам, просто съм изключително открита с тях. Но сега вече всичко е наред!
Върнете се в началото Go down
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime16/4/2010, 14:35

Извинявай,че така ще го кажа,но нали не си мислиш,че наистина няма да ти пипат дневника?!Родителите са страшно любопитни и предпазливи.Но ти си знаеш какво е положението Wink .Иначе моята книга представлява една тетрадка с няколко теми като това са ми най главните раздели.Все още е доста празна и то нормално.Преписала съм си някакви неща,които съм решила че ще пробвам и че ще са ми нужни.Искам да я направя като справочник един вид.Поне част от нея.
Върнете се в началото Go down
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
MeChYy


Брой мнения : 43
Join date : 10.03.2010
Age : 29

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime16/4/2010, 16:42

аз имам две първата ми е още от съвссем в началото в нея съм писала за цветовете камъните билките основните заклинания (кръг,пространство...) за посоките с две думи основното и така съм ги научила нещата препоръчвам ви и вие така да си запишете всичко от игла до конец за да може ако нещо ви потрябва да знаете че го имате пък и е добре да се знае всичко cat I love you
Върнете се в началото Go down
http://www.teenspace-bg.net/okultno/
dragonfly_elf
MASTER
MASTER
dragonfly_elf


Брой мнения : 126
Join date : 22.01.2010

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime17/4/2010, 01:05

velvet_s, ако го пипаха, досега да излязли още много разправии. Не че правя някакви гадости, ами различното ми гледане на нещата... Няма значение. Просто знам, че не го правят, за което им благодаря. Това е единственото кътче, освен мислите ми в главата ми, което остава скрито. Иначе - имаш ли нещо против да споделиш инфо за цветовете и другите разни. Освен ако не е забранено или нещо такова... не знам точно как стоят нещата с Книгата на Сенките..?

Поздрави - D.Elf cat
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime17/4/2010, 23:20

dragonfly_elf написа:
velvet_s, ако го пипаха, досега да излязли още много разправии. Не че правя някакви гадости, ами различното ми гледане на нещата... Няма значение. Просто знам, че не го правят, за което им благодаря. Това е единственото кътче, освен мислите ми в главата ми, което остава скрито. Иначе - имаш ли нещо против да споделиш инфо за цветовете и другите разни. Освен ако не е забранено или нещо такова... не знам точно как стоят нещата с Книгата на Сенките..?

Поздрави - D.Elf cat

Родителите ти имат много опит, независимо от различната гл.т. Поради това те биха могли да те спрат да направиш нещо, с което да си навредиш. Но заради различната гл.т. може да им бъде трудно да ти обясняват и да не ги разбереш докрай. Имай предвид, че това е област, в която много хора пишат лъжи, понеже е доходоносно. Не е толкова лесно да се разкрие кой лъже, ако беше лесно, лъжата не би процъфтявала.

Ако желаеш, направи такава секция във форума: "Книга на сенките" и прехвърли там за обсъждане разработките си. Ще се включа с мнение.
Върнете се в началото Go down
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime18/4/2010, 00:04

Записала съм за свещите,но моля Мечи да сподели за цветовете,камъните и билките.
Върнете се в началото Go down
dragonfly_elf
MASTER
MASTER
dragonfly_elf


Брой мнения : 126
Join date : 22.01.2010

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime18/4/2010, 01:22

The Shadow написа:
dragonfly_elf написа:
velvet_s, ако го пипаха, досега да излязли още много разправии. Не че правя някакви гадости, ами различното ми гледане на нещата... Няма значение. Просто знам, че не го правят, за което им благодаря. Това е единственото кътче, освен мислите ми в главата ми, което остава скрито. Иначе - имаш ли нещо против да споделиш инфо за цветовете и другите разни. Освен ако не е забранено или нещо такова... не знам точно как стоят нещата с Книгата на Сенките..?

Поздрави - D.Elf cat

Родителите ти имат много опит, независимо от различната гл.т. Поради това те биха могли да те спрат да направиш нещо, с което да си навредиш. Но заради различната гл.т. може да им бъде трудно да ти обясняват и да не ги разбереш докрай. Имай предвид, че това е област, в която много хора пишат лъжи, понеже е доходоносно. Не е толкова лесно да се разкрие кой лъже, ако беше лесно, лъжата не би процъфтявала.

Ако желаеш, направи такава секция във форума: "Книга на сенките" и прехвърли там за обсъждане разработките си. Ще се включа с мнение.

Уважавам родителите си. Но знаеш ли, различната гледна точка понякога прави нещата, които за тях изглеждат крайно вредни, в моите очи различни. И това, че имат повече опит не ги прави повече прави от мен. Понеже правилното и грешното са относотелни понятия... За лъжата - не ме ядосва. Изслушвам всичко, макар и да знам понякога, че са лъжи... Всеки лъже себе си, доколкото гледам как пишеш - разбираш от психология май, и това би трябвало да го знаеш доста добре. А за секцията... какви разработки? Нещо не разбрах...
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime18/4/2010, 03:08

Тук някои хора от този форум водят "Книга на сенките". Сред тях и ти (пишеш, че родителите ти са открили твоите разработки по твоята Книга на сенките). Такива разработки не пречи да са по тема в електронен вариант и да се обсъждат. Такава тема е добре да е в съответна секция с име "Книга на сенките", а не в секция "Проблеми и въпроси".

Това е, разбира се, само предложение, не е нужно да си съгласна. Ако желаеш, обмисли го.
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime18/4/2010, 15:34

Аз не мисля , че е правилно. Не случайно един от основните принципи на паганизма , бил той традиционен ( Друидство , Вещерство , Шаманизъм итн) или неопаганизъм (Уика итн) е:

" Знай. Бъди смел. Искай. И МЪЛЧИ".

Нито индиаците споделят своите ханблечия (шамански пътувания , видения и търсения на прозрение) със всеки ( особено пък с европейци и непознати) , нито келтите и германите са имали практиката да рзгласяват своите ихтра.

Ако има някакво обсъждане то е в кръга , в племето сред най-най близките хора. Хора с които имаш жив контакт , които са до теб във всяка една ситуация. Анонимните потребители на интернет не са такива. По форумите и скайп не знаем кой-кой е и що за човек е.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Книгата на Сенките Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгата на Сенките   Книгата на Сенките I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Книгата на Сенките
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Идзин. Книгата на промените.
» Търся книга

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Уика форум :: Начало :: Проблеми и въпроси-
Идете на: