Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Уика форум
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Същност на Уика- Дискусия

Go down 
5 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Същност на Уика- Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Същност на Уика- Дискусия   Същност на Уика- Дискусия - Page 2 I_icon_minitime16/2/2011, 01:29

Gemini , не знам дали ти е познато, но едно доста популярно магьосническо кредо гласи "Знай, смей, искай и мълчи". Laughing

"Познавам сатанисти, които се наричат сатанисти, носят съответните символи и въпреки това отричат идеята за дяволопоклонничеството и общо взето всички глупости изписани от Ла Вей." - Да, това са сатанистите!

"Има и християни които се смятат за такива, но не спазват стриктно догмите налагани от църквата, а вадят собствено тълкуване на това какво е да си християнин. Не спазват постите, на ходят на църква и не ядат риба в петък. За тях християнството се изчерпва с вярата в Бог и Исус Христос като негов месия."

Тук мисля, че е по-превилно да се започне не със "смятат се за такива", а с "определят се като такива". Вероятно не са чели и Библията? Еми, не са християни, а просто вярващи в Бог, някой Бог, както са повечето хора.

"От тук си вадя извода, че за да си уиканец достатъчно е да вярваш в Бога и Богинята, да спазваш основните принципи и да почиташ (ако ще и по свой си начин) дните които се считат за сакрални."

Да, това и аз го твърдя. Дали ритуалите са задължителни? Може да се поговори по въпроса, но предполагам, че примерно ако си истински уика(н) ще искаш да правиш ритуалите свързани с празниците/сабатите. Дали молитвата е задължителна за християните? Не, както не е задължително да се молиш на баща си, ако искаш да получиш нещо. Но Иисус казва:
"Искайте, и ще ви се даде, търсете, и ще намерите..." (Мат. 7:7,Cool Така че това е въпрос на желание. Никога не сте се молили? Съмнява ме. Rolling Eyes

Това с митът за възкръсващото божество много ми напомни за Zeitgeist, а там се казаха и доста глупости. Възкресението, или по-правилно казано, възраждането на божеството символизира възраждането на природата всяка година. Въпросната цикличност, за която стана въпрос по горе. Същото е и с раждането на божеството, което не е нищо друго, а Зимното слънцестоене - най-късият ден през годината, след който слънцето започва отново да расте, т.е. да живее и живеейки да дарява живот и на нас. Примерите са много и може много да се говори и по тази тема. Направи ми силно впечатление твърдението ти, че различните култури са имали контакт помежду си, което рядко бива споменато като довод, а си е чистата истина.
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Същност на Уика- Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Същност на Уика- Дискусия   Същност на Уика- Дискусия - Page 2 I_icon_minitime17/2/2011, 15:27

Въпрос , който ми дойде наум.. като говорим , непрекъснато правим паралели с християнството и други подобни нему. Това което ми убягва е- Християнството , Юдаизма , Исляма , Будизма си имат един вид основна книга , норматив- дали ще е Библията , Корана или Трипитака , все тая. Докато за Уика има много книги , предполагам различните групи издават различни статии по списания , блогове итн. Но няма нещо , което да се възприеме като основа.

Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Същност на Уика- Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Същност на Уика- Дискусия   Същност на Уика- Дискусия - Page 2 I_icon_minitime17/2/2011, 18:54

Да, освен гореспоменатите правила. Няма общовалиден "закон". Това е причината уика да бъде смятана за "по-свободна" религия.
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
Sponsored content





Същност на Уика- Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Същност на Уика- Дискусия   Същност на Уика- Дискусия - Page 2 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Същност на Уика- Дискусия
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.
» Същност на четенето на мисли ...
» Арх. Пречистване чрез прераждане (придобиване на нова същност)
» Клонове в Уика.
» Уика за новото поколение ...

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Уика форум :: Уика за новото поколение ... :: Уика [ Уичкрафт ]-
Идете на: