Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Уика форум
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Преживявания

Go down 
+8
Fairy_dust
yuki
Dumnorix
conjure_one
dragonfly_elf
the_newborn_one ( :
velvet_s
kaiku
12 posters
АвторСъобщение
kaiku
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ



Брой мнения : 20
Join date : 13.04.2010

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime1/6/2010, 04:46

Всеки е имал някакви по-особени, по-специални преживявания по време на практиките си. Предлагам място където можете да ги споделите Smile Без значение дали става въпрос за първо излизане от тялото, първи успешен ритуал или необичайна случка по време на медитация - можете да напишете всичко което ви е впечатлило.
Това не е тема за фукане и мерене на сили, а място където ще можем да споделяме радостите си от своите открития в безкрайния свят на магията Smile
Върнете се в началото Go down
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime7/6/2010, 20:21

Много хубава тема и тъкмо на време за мен Smile

Та на 27ми април тази година съм си на село.Лягам да чета книга докато малкия спи.Решавам че и аз ще спя малко и се отпускам.Сънувам един мъж,непознат,на един ъглов диван полу легнал-полу седнал.Знам че е мъртвец и се чудя защо не е в ковчег,а са го оставили така.СЪнувам,че се присядам до него на дивана,сякаш летя и се спускам (това може би е чувство породено от книгата която съм чела преди да заспя за излизане от тялото).Мъртвеца обръща глава към мен и без да отваря уста ми казва нещо от сорта "тук е опасно" и ме поглежда-очите му като на котка,обръща глава и очите му се забулват.Става ми леко неприятно.До тук добре.Мъжът ми влиза в стаята и ме събужда.Отварям учи а той усмихнат срещу мен ми казва "Едно малко котенце някак е влязло и беше до леглото".
За мен това е странно...исках да споделя и ако някой има да каже нещо,моля Smile
Върнете се в началото Go down
the_newborn_one ( :
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
the_newborn_one ( :


Брой мнения : 23
Join date : 27.07.2010

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime27/7/2010, 23:22

wow! Не разбрах, мъжът който те е събудил същия като мъртвеца ли беше? И не схванах какво общо има и котето в съня ти! Много странен сън! affraid Very Happy
Върнете се в началото Go down
the_newborn_one ( :
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
the_newborn_one ( :


Брой мнения : 23
Join date : 27.07.2010

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime29/7/2010, 14:48

Аз пък нон-стоп сънувам, че мога да правя всякакви заклинания и ритуали.. Едва ли означава нещо, но според вас дали означава? Very Happy Smile Smile


Последната промяна е направена от the_newborn_one ( : на 29/7/2010, 20:44; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
dragonfly_elf
MASTER
MASTER
dragonfly_elf


Брой мнения : 126
Join date : 22.01.2010

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime29/7/2010, 20:05

the_newborn_one ( : написа:
Аз пък нон-стоп събувам, че мога да правя всякакви заклинания и ритуали.. Едва ли означава нещо, но според вас дали означава? Very Happy Smile Smile

Какво ще кажеш за това, че доста си въодушевена на тема "магии"? Сънищата могат да се тълкуват след някакви сеанси с психотерапевт, защото всеки означава нещо различно и уникално за човека. За всеки случай - най-вече са свързани с чувства, мисли и преживявания от ежедневието.
Това съм го чела - не го твърдя! Просто споделям информация.

Иначе, поздравления! Чудесна тема, прекрасно попадение!!! Само се чудя защо толкова малко хора са споделили... О.о

Поздрави - D.Elf
Върнете се в началото Go down
the_newborn_one ( :
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
the_newborn_one ( :


Брой мнения : 23
Join date : 27.07.2010

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime29/7/2010, 20:44

Да, наистина е жалко, че толкова малко хора пишат! Ами, да, като видях този сайт ми стана доста интересно! Още не съм предприела нищо, защото за сега още чета! Smile Smile Smile Smile Smile Smile Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
conjure_one
новак
новак
conjure_one


Брой мнения : 19
Join date : 23.07.2010
Age : 33
Местожителство : Novi Pazar

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime29/7/2010, 22:32

Моите преживявания са по скоро свързани с времето.. и не само.. постоянно имам някакви странни усещания и преживявания.. мисля да не слагам Дежа-ву-тата в това число, защото вече са нещо нормално за мен и не ги приемам като чак толкова странни и необичайни.. сигурен съм че всеки от тук е имал дежа-ву веднъж или повече пъти. А сега относно времето.. Мисля че имам някаква странна връзка с времето.. в смисъл когато ми е адски топло и искам малко дъжд просто си го помислям и понякога след около 30 минути или час или 5 минути всеки път е различно си поличавам дъждеца.. повечето ми прияели ми се смеят като им споделя това.. не го правят с лоши чувства просто им е прекалено странно аз самият понякога си мисля че е просто случайност, но аз не сам от хората които вярват в случайности..
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime30/7/2010, 02:39

Smile Абе и ние с част от хората си имаме бъзик че кат се съберем и винаги вали.. и има замесени и едни наргилета дето правят облаци , брадва с върха на горе и припев " Ааааамоооон-амааааарт"...
но истината е че когато ни е "адски топло" обикновено и на земята и е така , вследствие на което се увеличават изпаренията и от там до дъждеца е една крачка.
Някои племена в Африка и ЛатиноАмерика имат практиката да предизвикват изкуствени дъждове в сухия сезон чрез запалване и обгаряне на местна растителност.

Но все пак има хора , които притежават дарба за контрол върху времето и може и ти да си сред тях. Ще го разбереш с повече опити и максимална критичност и съмнение в резултата.
Върнете се в началото Go down
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime30/7/2010, 04:53

Малко съм се забавила с отговора....

Моя мъж ме събуди-мъжа,който сънувах беше непознат.А общото с котето е ,че не знаех че има коте в стаята а през това време сънувам мъртвеца с котешки очи What a Face
Върнете се в началото Go down
dragonfly_elf
MASTER
MASTER
dragonfly_elf


Брой мнения : 126
Join date : 22.01.2010

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime30/7/2010, 21:46

Интерестинг О.о
Върнете се в началото Go down
yuki
новак
новак
yuki


Брой мнения : 17
Join date : 30.11.2010
Age : 37
Местожителство : софия

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime30/11/2010, 04:17

моята най скорошна странна случка е свързана с едно момче,което харесвам от доста време и тази година видях че се е записал в моя университет,и понеже му бях хвърлила око още първия път като се засекохме случайно,реших срам не срам ще го заговоря.Е заговорих го, един четвъртък,в който валеше първия сняг тази зима.Запознахме се (благодарение на моят инат или иначе казано нахалство),казва се Димитър,реших в последствие да проверя какво казва християнския календар за празника на Свети Димитър...и за моя мноого голяма изненада се оказва ,че Свети Димитър е изобразяван на червен кон,с брада от която пада сняг ,казва се че на Димитровден идва първия сняг.... rendeer rendeer rendeer
случайност,може би....но не мисля rabbit
Върнете се в началото Go down
dragonfly_elf
MASTER
MASTER
dragonfly_elf


Брой мнения : 126
Join date : 22.01.2010

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime1/12/2010, 17:42

yuki, случайности като цяло няма според мен. Благодаря за приятната историйка, която споделяш. ^^
Върнете се в началото Go down
Fairy_dust
асоциален
асоциален
Fairy_dust


Брой мнения : 5
Join date : 06.01.2011
Age : 28

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime22/2/2011, 03:02

На мен още от малка ми се е случвало да казвам някои неща преди да са се случили!...в началото се мислех за луда, но сега се свиква.Не мога точно да обясня. Не се случва, както повечето врачки да виждат всичко за всеки...То просто преминава през главата ми като бърза мисъл, придружена със секундна визуализация. И накрая се случва...Но все пак до ден днешен не мога да си го обясня. Ако някой може да ми помогне, ще се радвам! Smile
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime22/2/2011, 14:52

Вика ми се "Дарба" Smile Ако някой има опит да си казва Smile
Върнете се в началото Go down
Fairy_dust
асоциален
асоциален
Fairy_dust


Брой мнения : 5
Join date : 06.01.2011
Age : 28

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime26/2/2011, 22:11

Shocked Дарба ли? Объркана съм! Дарба като онези фантастични филми??? affraid ..... Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime27/2/2011, 21:51

Тегли им една майна на филмите и фентъзи книжките. Те са забавление. Изкуство. Красота ако щеш. Но не и нещо което има смисъл и сериозност. Или поне повечето.

Имах предвид "Дарба" , като "Талант".
Едни мокат да рисуват. Други да пеят , трети да свирят. Някои редят думи в красиви словоформи , а някои с тялото си изразяват емоции и мисли. А има хора които ..хм.. да кажем "пророкуват". По правилно би било да кажем ,че имат предпоставка , да могат да предвиждат събития.
Някои се стремят да го развият в насока да предричат важни събития да речем. Пророците. Като Нострадамус и Ванга. Но тъй като бъдещето не е предопределено,често пророчествата са им неточни или мъгляви.
Други пък го развиват в посока тялото им да предвижда позицията на други тела , предмети и изобщо обекти. Те стават майстори на бойни изкуства да речем. Айкидоките имат такива митове в репертоара си.
Smile

Интуиция . Всичко започва с нея Smile
Върнете се в началото Go down
Fairy_dust
асоциален
асоциален
Fairy_dust


Брой мнения : 5
Join date : 06.01.2011
Age : 28

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime28/2/2011, 23:43

Благодаря за отговора ти, но как бих могла да го развия като не дори не знам от къде да започна??? Suspect Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
katrin96
асоциален
асоциален



Брой мнения : 1
Join date : 20.07.2011

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime20/7/2011, 22:48

Както на Fairy_dust и на мен ми се случва това и то постоянно . . проблема е, че не знам как мога да го развия ? И някак си съм объркана .. Crying or Very sad
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime21/7/2011, 15:54

Това не ми е силна страна , не притежавам "дарбата" и за това се надявах някой от другите да отговори..но. ;/

До колкото съм чел като начален вариант е тест с карти , показват го често по американските филми, до колкото знам е научен- всмис одобрен е от асоциацията на психолозите в САЩ или както там се казва номенклатурният им за областта орган.

Има два варианта- при единия се използва обикновено тесте карти. Отначало целта ти е да познаеш, дали изтеглената карта е червена или черна. После дали е купа, кари, спатия или пика. Накрая минаваш на конкретна карта. За постигнат успех се смята над 80% точност за месечен период от време при всекидневни сеанси.

Другият е картите да са с пространствени фигури- звезда , кръг , квадрат , вълнообразна линия итн.

Като постигнеш успех с картите минаваш на "предмети в кутия" Smile

Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime21/7/2011, 17:12

Но ти трябва още някой безпристрастен, който да не се подхилква и да не ти разваля концентрацията! Wink

Но...това, че си виждала събития, преди те да се случат не е феноменално, всъщност всеки го е правил. Дали е сънувал нещо, след което поставен в тази ситуация е изпитал чувство за дежавю, дали е казал, че нещо ще се случи, да, повечето хора го могат, особено докато са още деца. В интерес на истината забелязвам, че доста от занимаващите се с окултизъм дори си съзиняват подобни "дарби". Но, тъй като ние все пак сме доста разумни, твърде рано е да използваме подобни тежки думи като дарба.

От една страна всеки човек има известен достъп до някаква информация свързана с бъдещето, с миналото, има възможност да развие способността си да гадае. От друга има хора, които действително имат дарба да го правят, но в този случай те вече могат и няма нужда да развиват каквото и да е. Тази хора са рядкост.

Ако искаш да развиеш способностите си, то те съветвам да започнеш да се занимаваш с някакъв гадателски метод, като най-подходящи за мен са картите таро (но според мен!!!). Проучи как стоят нещата, разгледай различните варианти на методи за гадаене и си избери един, за който смяташ, че е най-подходящ за теб.

Успех!
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
Tess_Elena
асоциален
асоциален
Tess_Elena


Брой мнения : 3
Join date : 24.10.2012
Age : 41

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime18/11/2015, 16:24

Интересна тема и май най-сетне набрах смелост и аз да пиша тук.
Виждам, че най-разискваното е преживяванията тип дежа вю. Както една дама каза, това не е точно дарба, това е във възможностите на всеки човек, това са заложби, които са дадени на всички ни, някои им обръщат внимание и ги развиват, някои се плашат от тях, защото са неразбрани от околните и ги смятат за луди, болшинството просто ги погребват под ежедневните ядове в живота и те закърняват. Четох доста по въпроса, както и дамата преди мен, начина да развиеш тези заложби е чрез гадателска практика, таро, руни и махало. Махалото може би е най-удачно като стартово, поне според мен. Вече по магазините се намират много добри екземпляри махала, има и книжки, но най-важното е да имаш дневник и всеки ден да работиш по малко и да си записваш резултатите и усещанията, размислите. Руните за мен също са много добри в тази посока, най-добре ако можеш сам да си изработиш (моите са такива), но има, предлагат се по магазини и в интернет. Отново основно правило, дневник и стриктно записване на всичко случващо се. С руните обикновено е добре да се работи сутрин и вечер като начало. Имам книжки в електронен вариант, но са на руски, все пак ако някой се интересува да ми пише. Таро картите също са опция, но според мен те са последни в редицата, най-сложни са, с най-много нюанси на усещане и възприятия. Отново неразделна част е дневника. Изобщо дневника е изключително важен, поне според мен. Там записвам абсолютно всичко, мисли, идеи, рецепти, резултати, всичко. Има и някои практики касаещи разходките в полусън или сънуването, но те не са за начинаещи по мое мнение. Това е което показва моя опит в развитието на тези заложби.
Има хора, които са действително с дарба, това сахора, които нямат нужда от тези практики за развитие на способностите си, те просто по рождение са ги надскочили, но такива хора са рядкост.
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime21/11/2015, 02:16

Точно такива практики- таро, руни, дневници и други- объркват начинаещите и често пречат- много хора се филмират, вместо да се научат на нещо.... Нужна е среща с чистата магия- да се хване начинът на нейното действие.... Няма нужда от излишно усложняване.... Магията , най-семпло обяснено- е управление на енергия.... И това е достатъчно, за да се научи човек на доста работи от магията.... А вече като напредне- ако го влече, може да си усложнява това ,което прави колкото си иска....
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime21/11/2015, 02:22

Думнорикс.... За ясновидството.... притежавам това по рождение, но не мога и аз да го обясня,не и на хора , които не го притежават.... Знам само ,че не ми трябва нищо ,за да го ползвам... И не , че не мога да ползвам всякакви гадателски системи.... Аз ползвам , но.... Примерно таро.... Картите са за театър... Аз не говоря по картите.... И чисто бели карти да взема да гледам на тях , пак ще говоря, защото картите нямат значение... Гадателската система няма значение.... Ясновидството е отвъд това....

По въпроса как се развива- зависи от ясновидеца какъв вид ясновидски транс владее и в каква насока са уменията му.... Ясновидството не е само виждане на бъдеще или виждане нещо за някой , или каквато е там масовата представа.... Доста обширно умение е....
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Преживявания Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преживявания   Преживявания I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Преживявания
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Уика форум :: Уика за новото поколение ... :: Уика [ Уичкрафт ]-
Идете на: