Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Уика форум
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Свещите...

Go down 
+6
wolf
Pheonix
Dumnorix
The Shadow
dragonfly_elf
velvet_s
10 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Свещите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свещите...   Свещите... - Page 2 I_icon_minitime7/6/2011, 17:18

Sfetulia
МАтериалът, от който е направен свещникът, в уика няма особено значение. Има някои древни изисквания, според които при почитането на определени богове, на олтара не трябва да има желязни предмети. Ето защо, ако искаш да избегнеш някакви евентуални грешки, то недей да слагаш желязни свещници. Стъклените са идеално решение на въпроса, все пак стъклото се прави от пясък, така че дори си е един вид естествен продукт. Laughing А и има много разновидности за всякакъв вид свещи.

Ако ще ползваш свещи от ежедневието, пак всичко зависи от самия ритуал. Хубаво е да са нови и след като са ползвани за ритуал, да не се ползват в ежедневието. Макар че примерно, ако си правила ритуал за пречистване на къщата, ако ползваш свещите от този ритуал в ежедневието - няма проблем. Аз доста време ползвах чаени свещи, и сега ми се налага понякога. Купувам си една торба със стотина свещи, които ползвам коя за ритуал, коя за домакинството. Но когато я ползвам за ритуал, я оставям да изгори до край. Чаените свещи са удобни в този случай, защото свещниците им са с високи стени и риска да се разлеят е минимален, а и горят около четири часа, което съвсем не е много за една свещ. И не на последно място - като цена са идеални! Wink

Звездица,
заравянето на восъка не ти го препоръчвам. Както и изобщо заравянето на каквото и да е останало от ритуала. Защото самото заравяне на остатъците от ритуала се ползва най-вече във вредоносните магии и заклинания. Мисля, че е доста ясно защо - процесът на заравяне е същият като процеса на погребване. Ако искате да правите нещо по специално с остатъците от свещите си, въпреки, че според мен това не е наложително, то можете да ги пускате по течаща вода, т.е. в река (не в тоалетната!)

Но пак казвам - освен ако не е изрично упоменато в самия ритуал какво да правите с остатъците от него (свещи, прах от благовоние и т.н.), и не е част от традицията, която следвате, то не е нужно да правите някакви особени усилия, за да се отървете от остатъците от свещите. Просто ги хвърлете. Smile
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
Sfetulia
новак
новак
Sfetulia


Брой мнения : 11
Join date : 19.04.2011
Age : 51
Местожителство : Jyväskylä

Свещите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свещите...   Свещите... - Page 2 I_icon_minitime8/6/2011, 12:31

Благодаря за информацията.Чаенитесвещи си ги ползвам редовно в ежедневието.Тъй като съм все още само на теория с ритуалите,искам да уточня всички подробности и въпроси ,които изникват в нен.Мислех,че за ритуал трябва да е по-специални свещи/по-големи,цветни,орнаментирани-те са поне по десетина часа горене/,но щом може с чаени е добре.
Имам още един въпрос.Ако в стъклена купа се налее вода и се запали ароматизирана чаена свещ в нея,може ли да се приеме,че се съдържат четерите елемента?
Благодаря на всички,които ми отговарят.
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Свещите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свещите...   Свещите... - Page 2 I_icon_minitime8/6/2011, 14:44

Smile В моето съзнание- да Smile стъклото- това е стопен пясък , тоест Земя , Вода , свещта -Огън , ароматизаторът- Въздух , а ти- Дух/ Вис Виталис.
Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Свещите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свещите...   Свещите... - Page 2 I_icon_minitime8/6/2011, 16:15

Освен ако не е изрично казано някакво условие за свещите, то те не трябва да са някакви "свръхспециални" Laughing Всъщност използването на свещта в духовната дейност, не е базирано на това колко е голяма, скъпа, и какви камъчета има по нея, а най-вече на пламъка!

А за купата, и аз мога да се съглася, че наистина може да се приеме, че би съдържала 4те елемента. Особено ако сложиш от тези свещи, които са за вода (под формата на цветя, най-вече водни лилии).

Успех!
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
Sfetulia
новак
новак
Sfetulia


Брой мнения : 11
Join date : 19.04.2011
Age : 51
Местожителство : Jyväskylä

Свещите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свещите...   Свещите... - Page 2 I_icon_minitime10/6/2011, 15:29

Благодаря ви много.Колебая се със свещите,защото тук ги има в изобилие от форми,цветове и аромати,и като реша да си купувам направо лудвам.Искам от всички,но явно няма нужда да се пъна толкова.Важен е символа.
Всико добро ви желая.
Върнете се в началото Go down
defoo
новак
новак
defoo


Брой мнения : 6
Join date : 18.10.2012

Свещите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свещите...   Свещите... - Page 2 I_icon_minitime18/3/2013, 15:46

Такаа и така се говори за свещите искам да попитам как се развалят магии с тях
даже четох на едно място че можеш да стабилизираш чакрите или по скоро
да прочистваш аурата си ? bounce
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Свещите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свещите...   Свещите... - Page 2 I_icon_minitime18/3/2013, 22:56

Зависи от магията. Магията направена на човек има изключително нетраен характер. Служи общо взето като спусък за формране на поведенчески модел или просто за психологичическо състояние.
В такъв случай едно най-обикновено прочистване върши перфектна работа.
Магия направена на място- зависи и от магията и от мястото.

Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Свещите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свещите...   Свещите... - Page 2 I_icon_minitime20/3/2013, 03:01

Е, като изключим магиите направени на човек, при които той умира, развежда се или го споделява друго доста трайно нещастие! Rolling Eyes

defoo,
въпросът ти е как се развалят магии направени със свещи или как се ползват свещите при разваляне на магии?

Иначе за "пречистването" съм съгласна с Dumnorix, що се отнася до обред, който да е чисто профилактичен - обикновено пречистване върши работа, ако искаш да включиш свещи - запали няколко, докато го правиш. Smile

Иначе нещо подобно е едно пречистване на старо огледало, което се прави със свещ. Там пламъка на свещта се прокарва по повърхността на огледалото. Мисля, че имаше и нещо подобно за лекуване, но с отражението на човека в огледалото. Има го в нет-а и на български, може да потърсиш.
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
Sponsored content





Свещите... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свещите...   Свещите... - Page 2 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Свещите...
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Уика форум :: Уика за новото поколение ... :: Ритуали и заклинания-
Идете на: