Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Уика форум
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Таро - колода от 78 карти

Go down 
+6
Dumnorix
Cath
MeChYy
velvet_s
gipsymamma
Вещица .
10 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
MeChYy


Брой мнения : 43
Join date : 10.03.2010
Age : 29

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime14/4/2010, 14:33

те кат са видели че няма мн хора и са го остайли сигурно са го и забрайли вече Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.teenspace-bg.net/okultno/
dragonfly_elf
MASTER
MASTER
dragonfly_elf


Брой мнения : 126
Join date : 22.01.2010

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime15/4/2010, 02:20

Отново съжалявам, че ме нямаше. Аз съм едно от дечурлигата... на 14 съм. Между другото, за медитация не е ли по-добре да направите нова тема? Ако има проблем, казвайте! Иии.. ей сега ще ви натрупам още нови уиканци, които срещнах по време на отсъствието си. Като начинаещ, много се радвам, че има по-опитни хора.... ^^ За тарото - бях доста запалена по едно време, но така и не си купих. Предпочитам да ми улегне цялата нова информация, която научавам... И без това само се притеснявам дали не разбирам нещо грешно... нямаше кого да питам. И просто реших да видя дали има някой тук... Ето че когато имаш нужда, съдбата ти помага хах

поздрави - D.Elf cat
Върнете се в началото Go down
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime15/4/2010, 05:16

Здравей Smile ,радвам се че се появи.Ще споделич ли как ги намираш уиканците,че аз не познавам никой лично.Интерсно ми е,дали не си била в някой ковън Question .Всъщност някой от вас имал ли е допир до ковън?
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime15/4/2010, 14:06

Ковъни и сега си има. Макар че в България определението "ковън" е доста размито- тук не сме чак толкова "задружни". Но да речем "работни групи" има.. и ако наистина искаш- ще ги намериш. София , Варна .. за Пловдив вече не знам. Има и малки групички в другите градове...
..все пак в нещо където най-важният въпрос е "Това случва ли се наистина или си въобразявам?" ... е много , ама много хубаво да си имаш "бекъп". Smile
Върнете се в началото Go down
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime15/4/2010, 15:22

Ако имаш инфо за Бургас,моля сподели,или как да се опитам да намеря такава група.
Върнете се в началото Go down
dragonfly_elf
MASTER
MASTER
dragonfly_elf


Брой мнения : 126
Join date : 22.01.2010

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime15/4/2010, 17:27

Не съм от ковън, в България се съмнявам, че подобна група може да протече гладко... Иначе, съдбата ми ги поднася. Просто случайности xD
Върнете се в началото Go down
kaiku
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ



Брой мнения : 20
Join date : 13.04.2010

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime16/4/2010, 00:27

Smile Много обичам такива "случайности". Така например в новия ми клас се оказа че има още две момичета интересуващи се от окултното... Така разбрах (макар и винаги да съм знаела някъде в себе си), че магията е повече от това което си мислех...

А за тарото - макар и да се сдобих с един комплект ("Таро Друиди и Уика") все още не се занимавам с него, твърде сериозно ми е. В някой следващ етап, обаче, съм сигурна че ще се обърна към него Smile.
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime16/4/2010, 02:15

...ето кой ще ми врачува Smile Ще отворим една гадателска кантора , аз ще гледам но руни , ти на Таро , Ох. на криво а Ог ще го сложим да събира таксата. Smile
Върнете се в началото Go down
kaiku
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ



Брой мнения : 20
Join date : 13.04.2010

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime16/4/2010, 02:58

Хъм... За тарото по-нататък, но мога да гледам на кафе или огам...(макар да съм позабравила значението на някои от последните карти(защото огама ми е на карти) понеже от известно време не съм имала повод да ги използвам) Smile. И в кой град ще е кантората? Защото малко става разминаване - вие всички сте се събрали в София, а аз си стоя в Пловдив Laughing Sad Laughing .
А за руните ще постнеш ли малко инфо, защото темата ме интересува (а предполагам, не само мен) ?
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime16/4/2010, 14:13

...ако дойдеш на Храбрино ще си ги донеса Smile .. кафе а? сууупер Wink
И ти не се оплаквай- в Пловдив знаеш ли колко народ има... но повечето се изживяват като "Дарк сайд". ;/
Върнете се в началото Go down
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime16/4/2010, 15:13

Пусни една тема за руните.
А за кантората MeChYy гледа на ръка Wink ,аз ще правя реклама по улиците,докато не ме приберат в лудницата Laughing
Върнете се в началото Go down
MeChYy
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
MeChYy


Брой мнения : 43
Join date : 10.03.2010
Age : 29

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime16/4/2010, 16:46

спокойно kaiku аз съм от варна пък velvet_s аз толкова добре гледам че все виждам горящата къща дет трябва да я загася с плюнка ... ако ме разбираш имаше такъв бъзик Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.teenspace-bg.net/okultno/
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime16/4/2010, 17:35

ЕЕЕЕ Мечи , ти си най-добре от всички братя: една разходка до Обсерватория , Лавандула или осеново и човек си събира ковън или се включва във вече съществуващ такъв. Само да не се забърква човек със "големите зли вампири" от Лавандула или сатанягите..
Върнете се в началото Go down
kaiku
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ



Брой мнения : 20
Join date : 13.04.2010

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime16/4/2010, 22:09

Dumnorix написа:
...ако дойдеш на Храбрино ще си ги донеса Smile .. кафе а? сууупер Wink
И ти не се оплаквай- в Пловдив знаеш ли колко народ има... но повечето се изживяват като "Дарк сайд". ;/

Ами... Не, не знам колко много хора има Laughing. Всъщност, когато имах шанс да се запозная с някой практикуващ... не можах да отида Shocked. А и да можех сигурно нямаше да ме пуснат - нормално бях на 12... В момента от Пловдив познавам точно двама души които се интересуват от магия (като не броя една случайна среща в автобуса), единият и прави по някой ритуал... Но не съжалявам - тепърва ще се срещам със съмишленици Smile. На Храбрино кога ако дойда, на клановия ли?
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime16/4/2010, 22:29

Тъй вярно! То Храбрино е на 20 мин път от гара Родопи и после още час до хижата.
Иначе ..колкото до пловдивчани.. във "Вестителите" има хаосисити ( хахаха забавно нали?) и дарксайд фенове...някога познавах много хора в Пловдив... но няма останали от "светлите" в момента в града. А точно уикани пък..хм...защо не попиташ клановите ви девойки ..мисля че ще чуеш интересени отговори..
..пак наспамих. Драгънфлай ще ми се кара Sad

Ако дойдеш на Храбрино си вземи Тарото.. и аз ще взема моето плюс руните. Работя с Артуровото..то.. най ми е близо до душевността..
Върнете се в началото Go down
kaiku
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ



Брой мнения : 20
Join date : 13.04.2010

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime16/4/2010, 23:20

Добре! Smile Ако успея да дойда ще си донеса и Тарото и Огама Smile. Само че, ако не измисля как да участвам, няма да дойда даже да гледам, ще си стоя в къщи(по настояване на родителите ми) да уча за класна Sad.
Върнете се в началото Go down
dragonfly_elf
MASTER
MASTER
dragonfly_elf


Брой мнения : 126
Join date : 22.01.2010

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime17/4/2010, 01:38

Какво стана с темата ни за руните...

п.с. Гадаенето толкова ли е важно? Изобщо в какво се състои гадаенето? Само бъдещето или да познаваш и миналото и настоящето? Ще се радвам ако направите и тема "гадаене". Ще разширим форумчето с хубава информацийка. Ако ви се занимава де...
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime17/4/2010, 17:31

... темата за руните.. току що видях че една някогашна позната си е закрила всичките сайтове. А тъй като точно за Асатру и руни на другите нямам доверие , трябва да се разровя из сайтовете по тематиката , да пресея боклука от истината и да копипействам и допълам.. което си е доста работа.
ам.. трябва и изображения да вкарам по някякъв начин , това ще да рече да вкарам всяка руна поотделно в прикачи. ком или имейджшак ли?


Последната промяна е направена от Dumnorix на 18/4/2010, 04:07; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime18/4/2010, 00:09

Ако някой ме светне как да качвам изображения,много ще съм му благодарна.
А колко вида Таро има Shocked ?И как да си избера какви да купя?
Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime22/4/2010, 19:39

Ей, velvet_s хубаво, че беше ти, защото четейки започнах да си мисля, че темата е "Как да стигнем до хижа Родопски Партизанин" или "Методи за гадаене". Благодарение на твоето мнение, се сетих, че темата е ТАРО!!!

Няма точно определен брой на видовете колоди таро, в интерес на истината всеки може дори сам да си създаде колода. За мен е най-добре да се почне със стандартните на Уейт (което предполагам вече съм казала). Иначе можеш да поразгледаш другите колоди (гугъл->колоди таро) и евентуално да си харесаш нещо по-така.
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime22/4/2010, 23:23

Четох Книга на Тот ,но там са описани 22 или 24 (не помня),а тук се говори за 78.В крайна сметка колко са?
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime22/4/2010, 23:39

velvet_s написа:
Четох Книга на Тот ,но там са описани 22 или 24 (не помня),а тук се говори за 78.В крайна сметка колко са?


Това с атака наречените "Големи аркани" или Дворцови карти.

Най честите им названия са:

0. Глупакът
1. Магьосникът
2.Висшата жрица
3. Императрицата
4. Император
5. Жрец
6. Любовниците
7. Колесницата
8. Сила
9. Отшелникът
10. Колелото на Съдбата
11. Справедливост
12. Обесеният
13. Смърт
14.Умереност/ Равновесие
15 Дяволът
16 Кулата
17. Звездата
18. Луната
19. Слънцето
20. Страшният съд
21 .Вселената

Тоест общо- 22 аркана.

Следват така наречените "Малки аркани" Те се делят на 4 групи от по 14 карти. Групите са:

Чаши , Жезли/Копия , Мечове , Монети/Пентакли/Щитове

Свързват се с 4те елемента :вода , въздух , огън и земя и биват:
Асо
Крал
Кралица
Принц/Рицар
Принцеса/Паж
двойка
тройка
четворка
петица
шестица
седмица
осмица
деветка
десетка

..от тях произлизат и картите за игра които използваме днес..

В различните колоди картите и малки и големи имат различни значения и названия
Върнете се в началото Go down
ivoangels
асоциален
асоциален
ivoangels


Брой мнения : 1
Join date : 27.02.2011
Age : 35

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime27/2/2011, 05:42

Хмм аз имам оригиналните Таро и наистина предсказват бъдещето колкото път съм гледал толкова съм познавал. Но си трябва задълбочаване в тази работа. Играчка си е и ако имаш свободно време е супер Smile
Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime28/2/2011, 01:25

Какво означава "оригиналните Таро"? Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
Gemini
новак
новак
Gemini


Брой мнения : 12
Join date : 02.02.2011

Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime28/2/2011, 16:37

Предполагам Марсилското, което е най - популярно от първите колоди Very Happy но в никакъв случай не е единственото което „работи“. Аз например не го харесвам, моята си колода си ми върши най добра работа. Razz
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Таро - колода от 78 карти - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро - колода от 78 карти   Таро - колода от 78 карти - Page 2 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Таро - колода от 78 карти
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» "Карти таро" Работилница

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Уика форум :: Магиите и всичко свързано с тях ... :: Останалите по вид изкуства - вуду магия ,черна магия ,хаос магия и т.н.-
Идете на: