Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Уика форум
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Юл (Зимно Слънцестоене)

Go down 
+4
tweety3_mims15
dragonfly_elf
Dumnorix
Morkadis
8 posters
АвторСъобщение
Morkadis
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
Morkadis


Брой мнения : 22
Join date : 24.11.2010
Age : 40
Местожителство : Avalon,UK

Юл (Зимно Слънцестоене) Empty
ПисанеЗаглавие: Юл (Зимно Слънцестоене)   Юл (Зимно Слънцестоене) I_icon_minitime30/11/2010, 07:15

И така,наближава време за Зимното слънцестоене или Юл (според зависи как всеки му е по-приятно,удобно или естетически издържано да го нарича) Smile

Кой ,как ,къде и с кого ще празнува? rendeer Аз ,за съжаление ще съм пак сама,но ще ми е любопитно да разбера,имате ли вече планове и идеи за празника Cool
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Юл (Зимно Слънцестоене) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юл (Зимно Слънцестоене)   Юл (Зимно Слънцестоене) I_icon_minitime30/11/2010, 19:05

Ще да е силен ден- тогава се пада и пълнолуние. А според прогнозата - и доста мразовит.
На Самхайн брах шипки в планината , тъкмо за юлуайнска напитка ще станат Wink А с кого .. работно време е , няма да има как да бъда с другари-вещери и вещици , та май само двама ще си бъдем..но много време има до тогава , тепърва ще се правят планове и ще се мисли кое и как Wink
А ти ?
Върнете се в началото Go down
Morkadis
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
Morkadis


Брой мнения : 22
Join date : 24.11.2010
Age : 40
Местожителство : Avalon,UK

Юл (Зимно Слънцестоене) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юл (Зимно Слънцестоене)   Юл (Зимно Слънцестоене) I_icon_minitime1/12/2010, 00:37

Аз ще съм самичка.Обикновено се събирам или с много близки хора,които се занимават със същото,или с не толкова близки,но хора,с които имаме "сходни вибрации" Very Happy За съжаление,тази година няма нито от единия вид,нито от другия около мен.
В момента правя опити да накарам една семка от авокадо да покълне,за да я засадя за празника.Символично посявам Нова Надежда,че светлината ще дойде отново,като се има предвид какво символизира Зимното Слънцестоене.Ще си направя и една специална червена свещ,върху която ще издълбая един сигил и едно слънце,защото имам да правя едно заклинание за Ново Начало,което по вътрешното ми усещане,се свързва идеално с въпросния празник.Свеща ще гори през целия ден и цялата нощ,тъй че ще е големичка. Smile
Общо взето,тази година така ще го празнувам. Smile
Върнете се в началото Go down
dragonfly_elf
MASTER
MASTER
dragonfly_elf


Брой мнения : 126
Join date : 22.01.2010

Юл (Зимно Слънцестоене) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юл (Зимно Слънцестоене)   Юл (Зимно Слънцестоене) I_icon_minitime1/12/2010, 17:52

Да не прекъсвам и развалям приятната атмосфера, но обикновено преди да коментираме кой къде празнува, е добре да кажем по думичка за празника. Какво се празнува, как се празнува и разни истории и преживявания. Да не забравяме, че форумът е посещаван и от начинаещи. ^^ Благодаря предварително!

Поздрави - D.Elf
Върнете се в началото Go down
Morkadis
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
Morkadis


Брой мнения : 22
Join date : 24.11.2010
Age : 40
Местожителство : Avalon,UK

Юл (Зимно Слънцестоене) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юл (Зимно Слънцестоене)   Юл (Зимно Слънцестоене) I_icon_minitime3/12/2010, 05:15

Извинявай ,dragonfly_elf ,карах направо и прескочих описанието...

Надявам се,някой от другите потребители да понапише туй -онуй за празника,защото сред талантите ми не е писането на кратки,точни и ясни обяснения...Обикновено изпадам в един куп уточнения,защото за мен нещата имат безброй нюанси и нищо не е черно или бяло...
И накрая,след 5 км роман,когато очите ти вече са насълзени и с чудиш ,дали четеш моя пост или "Пролегомените" на Кант ,обикновено се намира някой,който ще ти обясни същото в 2-3 реда Laughing Laughing

Ако никой не се навие,ще препиша един що-годе сбит пасаж от една книжка тука, и готово rabbit
Върнете се в началото Go down
tweety3_mims15
асоциален
асоциален
tweety3_mims15


Брой мнения : 4
Join date : 22.12.2010

Юл (Зимно Слънцестоене) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юл (Зимно Слънцестоене)   Юл (Зимно Слънцестоене) I_icon_minitime22/12/2010, 04:35

Честит двоен празник Wink !!!
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Юл (Зимно Слънцестоене) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юл (Зимно Слънцестоене)   Юл (Зимно Слънцестоене) I_icon_minitime22/12/2010, 05:03

Направо троен Smile

И на теб Smile
Върнете се в началото Go down
tweety3_mims15
асоциален
асоциален
tweety3_mims15


Брой мнения : 4
Join date : 22.12.2010

Юл (Зимно Слънцестоене) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юл (Зимно Слънцестоене)   Юл (Зимно Слънцестоене) I_icon_minitime22/12/2010, 17:19

троен ли, защо пък и троен? Smile
Върнете се в началото Go down
??????
Гост




Юл (Зимно Слънцестоене) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юл (Зимно Слънцестоене)   Юл (Зимно Слънцестоене) I_icon_minitime22/12/2010, 22:00

Защо троен ли? Ами в деня на Зимното слънцестоене да има още пълнолуние и лунно затъмнение - не е ли троен празник? Smile ^^
Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Юл (Зимно Слънцестоене) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юл (Зимно Слънцестоене)   Юл (Зимно Слънцестоене) I_icon_minitime23/12/2010, 14:35

Ама колко сте информирани всички.... Друго щеше да бъде ако имахте достъп до интернет! Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
моргана
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ



Брой мнения : 32
Join date : 24.10.2014
Age : 50
Местожителство : софия

Юл (Зимно Слънцестоене) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юл (Зимно Слънцестоене)   Юл (Зимно Слънцестоене) I_icon_minitime15/12/2015, 12:30

Добро утро Very Happy

Вчера слушах коледарски песни от село Пиргова русенско,в нея се пееше за млада Коледа.
Направи ми силно впечатление думите "... Замъчи се Божията Майка от Игнажден (20.12) да роди Божия син.
Родила го. Изгубила го. Тръгнала да го търси. Срещнала Коледари,Коледари млади момци..."
Това ме наведе на мисълта да изтупам християнската прах от празника и се получи нещо много интересно.
Празника по нашите зами се е празнувал в чест на раждането на Младото слънце.
Върнете се в началото Go down
Foxy_Loxy
новак
новак
Foxy_Loxy


Брой мнения : 9
Join date : 21.10.2015
Местожителство : София

Юл (Зимно Слънцестоене) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юл (Зимно Слънцестоене)   Юл (Зимно Слънцестоене) I_icon_minitime24/12/2015, 20:38

Има много подобия в традиционното празнуване на Рождество и Юл -
раждането на светлината, вечно зеленото дърво, бъдника, светлините и още много.
Ражда се младия бог Very Happy
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Юл (Зимно Слънцестоене) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юл (Зимно Слънцестоене)   Юл (Зимно Слънцестоене) I_icon_minitime25/12/2015, 01:05

Коляда е езически славянски бог.... Празникът Коледа е от преди евреите да измислят християнството.... А имайки предвид колко много сме славяните.... Южни славяни - българи, македонци, сърби , хървати, словенци, бошняци.... Източни славяни - Русия, Белорусия, Украйна.... Западни славяни - Полша, Чехия, Словакия и част от Германия....

И си представете колко огромни територии са това.... И не само защото Русия е най-голямата държава в света.... Представете си и за какво количество население и към днешна дата става въпрос....

И християнството не е успяло да заличи религията на славяните- нашата изконна славянска религия.... Даже името на празника си е останал Коледа на името на бог Коляда....

А уика е съвременна, на няма и век.... Но и в нея прозира славянско влияние....
Върнете се в началото Go down
Foxy_Loxy
новак
новак
Foxy_Loxy


Брой мнения : 9
Join date : 21.10.2015
Местожителство : София

Юл (Зимно Слънцестоене) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юл (Зимно Слънцестоене)   Юл (Зимно Слънцестоене) I_icon_minitime25/12/2015, 01:44

Славяните имат и бог Сурва - на плодородието.
Всъщност е много хубаво, че са се запазили традициите, а не са заличени.
Зимното слънцестоене се е почитало като празник много назад в миналото,
както и лятното и равноденствията.
Още египтяните са ги отбелязвали и са запазени в тяхната митология.
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Юл (Зимно Слънцестоене) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юл (Зимно Слънцестоене)   Юл (Зимно Слънцестоене) I_icon_minitime25/12/2015, 03:54

Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Юл (Зимно Слънцестоене) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юл (Зимно Слънцестоене)   Юл (Зимно Слънцестоене) I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Юл (Зимно Слънцестоене)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Лятно слънцестоене

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Уика форум :: Уика за новото поколение ... :: Празници-
Идете на: