Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Уика форум
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Животните

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Животните   Животните I_icon_minitime15/5/2010, 20:21

И една тема за всички онези създания , които пъплят по земята , плуват във водата или хвърчат във въздуха Wink

Тотеми , символи , неща които те ни дават като продукция и използваме в магическите си практики или просто случки и събития с тях..
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животните   Животните I_icon_minitime16/10/2015, 21:14

Dumnorix, имаш ли си твоя животина?
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животните   Животните I_icon_minitime17/10/2015, 05:25

Не. Не искам да поемам отговорност за чужд живот. Храня от време на време куче, което живее около къщата , в която живея.
А ти как се сети да попиташ след 5 години?
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животните   Животните I_icon_minitime17/10/2015, 06:05

Сега видях темата, а и зная, че ще отговориш, защото наминаваш на към форума...

Отговорът ти ме изненада.... В живота се налага поемане на такава отговорност... И то често пъти не пита, а направо се случва....

Преди време.... Тръгвам за работа и пред мен една шепа ранено коте - мяу- и ми се вре в краката.... Знаех, че отмина ли- това е краят на котето... И.... Котката просто се случи....
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животните   Животните I_icon_minitime17/10/2015, 20:03

Винаги отговарям Smile Получавам съобщение на имейла щом някой напише нещо тук Wink
Форумът може да е дълбоко заспал , най-вече поради това, че хората вече си цъкат фейсбук и не се занимават с форуми, но докато съм тук аз няма да е умрял Smile

Да, случва се. Но начинът ми на живот в момента не позволява.
Бих помогнал на ранено животно- да го заведа на ветеринар, да платя разходите, но после бих го връчил на "Четири лапи" или "AnimalHope" . Нямам необходимото време, което да отделям на животно - работа на смени, пътувания, времето което прекарвам у дома е адски разпокъсано. Пък и квартирата е малка и имам и съквартиранти, които не са ми приятели, нито дори близки и свързани с мен хора. На този етап няма как.
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животните   Животните I_icon_minitime17/10/2015, 20:15

Разбрах те за животните....

За форума... Има и други като мен, които не харесват ФБ.... Може би трябва да се направи повече реклама на форума, евентуално SEO някакво.... Аз също наминавам насам от време на време... Главно чета... Сега напоследък имам повече свободно време и затова и пиша...

По принцип темата за животните ме вълнува... Покрай котката... А и от чисто магически аспект....

Тотем, фамилияр, животно на силата.... Какво се включва в тези понятия според теб...
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животните   Животните I_icon_minitime17/10/2015, 20:38

Има хора които не харесват ФБ? леле..останали ли са? Всъщнсот останали ли са хора които не ползват ФБ, той се е превърнал в такава необходимост, каквато е джиесемът.

Тотем това за мен е проявата на животинска същност, дух на животно у човека. Тя се променя в зависимост от обстоятелствата. Предполагам в стари времена, когато животът на човек бил по-малко динамичен отделни хора и дори цели общности са преминавали под един тотем целия си живот. Но сега средата ни е такава, че тотемите се променят.
Например на младини вървях по пътя на котката. Тогава ми беше необходимо да имам духа на дребен хищник. Умения за прикриване, дебнене, създаване на усещане за милозливост у другия, мъркане, подмазване/огалване, мяукане/привличане на внимание, промъкване, бързина и насоченост на "атака" и умение да избягаш веднагически, ако целта не е постигната, преди "плячката" да се е обърнала срещу теб.
Сега вървя по пътя на магарето. В момента ми е необходимо да има духа на "дебилът сред животните". Сведена до минимум чувствителност. Търпение. Устойчивост. Способност за усилена работа без очаквания за висок резултат или награда. Способност да се оцелява "с тръни и суха трева" и дори да бъдеш щастлив от това.
Подготвям се за преминаване към пътя на козата. В това, което планирам ще ми бъде необходим духът на животно, което живее в ниша, незаета,понеже е незабелязана или нежелана от други животни. Способността да се изкатериш до планинския чукар. Да се храниш с туфите трева избуяли по недостъпен камънак. Да бъдеш част от стадо. Да бъдеш далеч от другите животински видове, освен от такива, които на практика не те засягат- гущери, птици.

Фамилиар е ясно- домашния любимец дето си го ползваш в магическата работа. Аз нямам такъв и не изпитвам и необходимост. Но ако желаеш- разкажи за твоя Smile

Животно на силата- аз и редица ми познати от време на време срещаме духове, приели образа на животни. Обикновено контактуването с тях е сведено до минимум, от типа "здрасти, аз не съм заплаха за теб, ти не си заплаха за мен, всеки да си върви по пътя и неговата работа", но понякога има и по-пълноценен контакт и съвместна работа. А всеки един контакт е урок и увеличаване на личната сила. За това- "животно на силата".
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животните   Животните I_icon_minitime17/10/2015, 21:26

Има и такива, които си ползват форуми... Някои от тях си имат и ФБ, но посещават форуми.... Щом може през онзи форум за магия, който админствам на ден да минават по около 60- тина човека, 11-12 от които регистрирани и да вървят дискусии- значи и тук може, но е нужно да се направят някои стъпки... Да се огледа софтуера на форума, да се направи популяризация и прочие.... Неща, които не ми е проблем да се заема, само дето нямам тук съответните права на админ... И все пак, дори така- има шанс форумът да се оживи...

Относно фамилияр.... Мога да говоря от позицията за котка.... Котката обича безрезервно.... Но не всеки, а само който си го заслужи.... Понеже са много придирчиви на кого си гласуват чувствата и отстрани изглеждат като егоисти, които гледат само на тях да им е добре, а видят ли храна и всичко останало спира да съществува...

Това последното.... Разболявам се нещо, зле ми е, та две не виждам.... Котката лежи на мен и друго не я интересува.... Половинка вади консервата от хладилника- котешката храна.... Котката не реагира на консервата.... Половинка се притеснява да не се разболя и котката, че не иска да яде.... Успокоявам половинката... Бутам котката, уговарям я да ходи да яде и след хиляда уговорки от моя страна котката тръгва... Обаче иде си до купата, хапне два залъка и обратно при мен.... И пак я увещавам да ходи да яде... Имам чувството, че си отиваше да хапне, само защото аз я карам и то хапне два залъка и се върне при мен да не ме изтърве от поглед, че явно усеща, че ми е лошо...

Много ме впечатли поведението и тогава на котката.... Такава загриженост от една котка определено не очаквах....

Толкова дълбока може да стане връзката между човек и фамилиар....

Обичам да вземам покрай себе си котката като медитирам, ползвам автохипноза или тествам нова техника в магията.... Ако има нещо нередно или опасно- котката реагира и прекъсва всичко.... Нейните сетива са по-изострени от моите....
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животните   Животните I_icon_minitime17/10/2015, 22:48

The Shadow написа:
Да се огледа софтуера на форума, да се направи популяризация и прочие.... Неща, които не ми е проблем да се заема, само дето нямам тук съответните права на админ... ..

И аз нямам. Админът не е влизал в тоя форум от Коледа 2011 година, забравил е паролите и всичкото там, та не може и да ми прехвърли админските права.
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животните   Животните I_icon_minitime17/10/2015, 23:15

dragonfly_elf е влизала преди няколко месеца във форума, видно от профила и... Ако и държиш контактите и е навита на двама нови админа- теб и мен, освен тя като админ- мога да помогна за достъпа и до админските права, предполагам таковата- и нека се свърже с мен и да коментираме... Ако успея да и върна паролите- другото с теб ще го нагласим- темплейт, SEO и прочието и форумът ще потръгне... Аз и писах с молба за модератор, но още не е прочетена... Тя рядко влиза насам... Сега имам свободно време и не ми е проблем да го вложа в една такава задача, а и наистина би ме радвало форумът да потръгне и да се напълни с хора и дискусии...
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животните   Животните I_icon_minitime17/10/2015, 23:18

Не е тя.
И никак не е сигурно, че това, което е влязло с нейния профил е тя. Даже е малко вероятно, доколкото съм чувал.
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животните   Животните I_icon_minitime17/10/2015, 23:27

Тя и Lucifer's Fall са админи... На спомен Lucifer's Fall и даде права.... Но не свали своите, а само се оттегли... Ако имаш координатите на някой от тях, да се пробваме да направим нещо...
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животните   Животните I_icon_minitime21/10/2015, 17:42

нямам
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животните   Животните I_icon_minitime21/10/2015, 17:57

Тогава здраве да е.... Ще е по старому... Smile
Върнете се в началото Go down
Tess_Elena
асоциален
асоциален
Tess_Elena


Брой мнения : 3
Join date : 24.10.2012
Age : 41

Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животните   Животните I_icon_minitime17/11/2015, 22:15

Здравейте, май никога не м писала, предимно чета. Обаче тази тема ме интересува на последък.
Имам доста животни около мен, кучета, котка, птица. Животните винаги ме съпътстват във всичките ми дейности.
Поведениетна котката е уникално просто, действително обича безрезервно, но само който според нея си струва.
Кучетата са много всеотдайни също. Когато имам практически занимания всички внимателно следят процеса и ако нещо не е на ред се намесват.
Бих искала обаче да чуя мнението ви за вълка като животно. Пояснявам, това животно винаги ме е очаровало. Истината е, че у всяко куче виждам част от вълк. Точно като вълка и аз съм очарована от ноща и луната. Често ми се случва да срещам вълк когато попадам в, както аз го наричам, "сенките".
Извинете ме ако звуча малко непохватно. В света на магията съм самоука, в смисъл имам наследствени предпоставки в рода ми по майчина линия, но за моето поколение това беше тема табу по ред причини и години на ред се мъча сама да налучквам пътя.
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животните   Животните I_icon_minitime17/11/2015, 23:51

Хм, честно да ти кажа като човек скитник със селско светоусещане, за мен вълкът и кучето се съотношават точно колкото толкиновият елф с толкиновият орк. Тоест вълчето у кучето е точно толкова колкото елфическото у орките.

Вълкът е свободна душа. Противно на общоприетия фентъзи булшит и псевдонаучни фекалии, които се разпространяват във фейсбука, такова нещо като алфа-вълци, главатари на глутници, власт и йерархия при вълците няма. Глутницата е семейна общност от вълк, вълчица и техните деца (обикновено 5-6-7 вълка) . При разрастване на семейната група се образуват нови глутници. А това, че едни вълци се хранят първи , имат водеща роля при хранене и има "правила" при размножаването - ами то и в човешките семейства е така, поне традиционните. не вземаш яденето на баща си и майка си и не чукаш сестра си , нали?
Вълците в глутницата са сравнително равнопоставени. Те имат функционални различия- вършат различни неща по време на лов поради опитността си, не поради друго.
Мозъкът на вълка е много по-голям от този на кучето, като процентно съотношение маса на мозъка-телесна маса. Смята се, че е доста по-умен.
Отделно - виждал съм вълк на живо. Виждал съм и вълци в плен. Вълци в плен родени на свобода и вълци в плен родени от вълци в плен.
Духът на вълка е различен от кучешкия.
Той е много по-близо до този на котката, отколкото до този на кучето.
Вълкът е свобода, дивост, гора. Светът преди човека, светът извън човека и светът след човека.

Кучето е роб.
То е тъжна изкривена същност. В кучешките глутници има йерархия и тя се определя единствено и само от физическата сила. Глутниците на уличните кучета се състоят от индивиди, които нямат никаква роднинска връзка помежду си.
На кучето му липсва усет за лов. То се отнася към другите животни като ганстер.

Ако вълкът ловува слабите и болните елени и по този начин запазва баланса в стадото , предотвратява разпространението на болести и обезпечава продължаването на съществуването на плячката, то подходът на кучето е човешки- брутално, безогледно унищожение, победа чрез груба сила и изяждане на това , до което се докопаш. А ако няма плячка може и някое по-слабо куче от глутницата да го отнесе. Виждал съм го.

Не мразя кучетата. Съжалявам ги. Човекът ги е създал, но човекът е безотговорен.
Човекът е господар, а добър господар няма.

Вълкът е партньор и предполагам в зората на времето древните вълци са възприели древните хора точно така- като партньори, на принципа "хайде да си помагаме в лова".
Оказало се е грешка. Трагична за вълците грешка.
Върнете се в началото Go down
Tess_Elena
асоциален
асоциален
Tess_Elena


Брой мнения : 3
Join date : 24.10.2012
Age : 41

Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животните   Животните I_icon_minitime18/11/2015, 15:44

Благодаря ти за отговора,всъщност почти изцяло се припокрива с моите разсъждения по темата, умишлено не ги споделих предварително, исках да чуя чисто мнение. Много беше изчерпателен в отговора, благодаря. Отговорих си на много въпроси.
Върнете се в началото Go down
Есмералда Вихронрав
асоциален
асоциален



Брой мнения : 3
Join date : 23.07.2014

Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животните   Животните I_icon_minitime21/12/2015, 03:00

Като дете имах вълк. Или по-точно вълчица. Лила се казваше. Баща ми обичаше животните и на един запас (тогава имаше такива мероприятия) приятелите му убиват вълчица с малко вълче. Татко взел вълчето и така се сдобих с Лила.
Спомените ми са смътни, че бях малка, но помня как не се отделяше от мен и ми беше другар в игрите. Беше ми и пазач. Така и не успя татко да я научи да пази двора... Нямаше си животното чувство за своя територия, но пък пазеше мен. Майка ми разказва, че докато съм била за нещо в болница Лила не яла няколко дена и само лежала до вратата в очакване да се появя.
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животните   Животните I_icon_minitime21/12/2015, 03:18

Вълците са доста особени животни, мдам.... И Лила определено много е държала на теб, Вихронрав...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Животните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Животните   Животните I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Животните
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Уика форум :: Уика за новото поколение ... :: Уика [ Уичкрафт ]-
Идете на: