Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Уика форум
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 ВЪПРОС

Go down 
+4
The Shadow
Cath
Dumnorix
zofit
8 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
zofit
асоциален
асоциален



Брой мнения : 5
Join date : 12.05.2010

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime12/5/2010, 15:55

Как да си направя талисман от крило на прилеп и как да си го заредя?
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime12/5/2010, 18:20

Каква е целта на талисмана ти? Прилепите са защитени и полезни животни- не виждам причина да ги трепеш.

Можеш да си го излееш от метал , издялкаш от дърво , да изработиш от кожа итн..

А за зареждането- зависи какво точно искаш да правиш..
Върнете се в началото Go down
zofit
асоциален
асоциален



Брой мнения : 5
Join date : 12.05.2010

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime12/5/2010, 20:31

не съм го утрепал. той сам си влезе в нас, завря се в една дупка на стената и там си остана. в момента е "мъртъв". може би се е самоубил!! Very Happy ..... та пак да питам-има ли някакъв специален ритуал за изработката на талисман от прилеп? рр благодаря, че ме забеляза!
Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime12/5/2010, 21:49

има. крилата от прилеп, или по-точно края им, който е като кукичка, се използват като талисман за привличане на любов. НО твоят прилеп никаква работа не ти върши, защото, за да се получи този талисман прилепът трябва да се хване жив по пълнолуние и да се заколи със сребърна пара. Прилепът, който е у вас най-добре зарови в някоя градинка - никаква работа не ти върши. Smile
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
zofit
асоциален
асоциален



Брой мнения : 5
Join date : 12.05.2010

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime12/5/2010, 23:06

благодаря ти Cath! жалко за прилепчето! а нещо повече да ми кажеш за този ритуал. колкото е възможно.
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime13/5/2010, 13:52

Кааат...ужасна сиии! Evil or Very Mad

Да се ловят горките прилепчета , че и да се колят. Те са толкова мили животинки! И са толкова пухкавки , макар че като с ауплашени- хапят много лошо.

Зофит.. те са доста държеливи- може и да е още жива гадинката. Ако е- сложи я в някоя кутия и после в някое изоставено мазе, по възможност далеч от хора и с много дупки откъдето да си отлита.

А талисман за любов можеш да си направиш от много други неща.
Върнете се в началото Go down
zofit
асоциален
асоциален



Брой мнения : 5
Join date : 12.05.2010

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime15/5/2010, 19:42

Явно съм сбъркал форума. Може би това е форум на природозащитниците?
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime15/5/2010, 20:05

Ами... философията на Уика е доста тясно обвързана с природата. От всички направления в магията Уика е възможно най- природозащитна. Имам достъп до природозащитни организации на най-виско ниво и мога да заявя ,че доста от членовете им изповядват Уика.
Върнете се в началото Go down
zofit
асоциален
асоциален



Брой мнения : 5
Join date : 12.05.2010

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime16/5/2010, 00:06

Хах-ха-ха и как да се направим определине отвари или масла? Нали се правят с билки, а някои от тях са защитени. Да не ги берем нали?! Ще ползваме заместители.....може и химични! Хайде стига глупости. Природозащитници-магьосници. Определено ми оправи настроението за няколко дни напред. Ако по този начин съветвате аудиторията си - определено няма да имате такава!


Оправи си правописа и не използвай капслока безпричинно
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime16/5/2010, 15:25

Първо тук никой няма за цел масова аудитория и групово зомбиране. По добре пет човека свестни отколкото двеста боклука.

Няма такова нещо като "невъзможност за заместване". Всички ритуали са театър за ума и декорите могат да бъдат замествани. А колкото до отварите и мехлемите- същите съставки могат да бъдат намерени и в незащитени растения и животни. Всъщност в една селска градина можеш да намериш всичко от което би имал нужда.
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime21/5/2010, 02:51

zofit написа:
Явно съм сбъркал форума. Може би това е форум на природозащитниците?

Имаш два варианта- четеш Милен по въпроса за това как трябва да се уважава живота на прилепите. Внимателно. И се съобразяваш. Не четеш Милен. И не се оплакваш, че не те вземат насериозно. Защото в случая той е прав. Ритуалът е театър. И можеш да си го направиш както те влече. Ако умееш да си го направиш.
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime23/5/2010, 21:02

http://www.biodiversity.bg/fun_details.php?menu_id=5

20-те най-застрашени от изчезване животни на територията на страната .

Благодаря за подкрепата , Шадоу.
Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime25/5/2010, 20:42

Аз пък не съм съгласна с двама ви, тъй като тук мисля, че става въпрос за уика, а не за нещо друго, а в уика има "театър" (да не каже, че уика е театър). Само дето театърът и магията са малко различни, въпреки че театърът е започнал от мистериалните обреди. Обредът, ритуалът нямаше да съществуват, ако не бяха нужни.

И не, не можеш да си направиш прилеп от хартия, както не можеш да сътвориш глинена статуя от мрамор. Ако не искаш да убиваш прилепи по извратен начин, то просто се обръщаш към някакво друго заклинание, а не ползваш това, което застрашава фауната. Но всичко е въпрос на самосъзнание.
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime25/5/2010, 22:16

Cath написа:

И не, не можеш да си направиш прилеп от хартия, както не можеш да сътвориш глинена статуя от мрамор. .

Добре де.. защо да не може? Така или иначе това е символ.
Не мисля , че прилепът съдържа някакви кой знае какви вещества дето да ги няма в нищо друго.
Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime26/5/2010, 01:55

Ами значи можеш да замениш и пентаграмата в Малкия прогонващ ритуал на пентаграмата (МПРП), примерно с квадрат, защото е символ? Или да не отваряш кръг, като почваш ритуална дейност, а ромб, защото кръгът е символ? Suspect
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime26/5/2010, 03:06

Всъщност точно пентаграмата е символ , изображение на нещо и служи за неговото заместване. Както и кръгът.

Ромбът пък е символ на друго нещо и следователно замества друго нещо.

В случая имаш прилеп и прилеп. А даваш пример с прилеп и магаре. Животното прилеп може да се замести с изображение или сигил , който го представя. А чисто теоретично можеш и с магаре да го заместиш- ако вярваш ,че прилепите и магаретата имат едни и същи свойства...
Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime26/5/2010, 17:06

Вижте сега, мисля, лично аз мисля, че ако дадеш на баба Гюла хартиен прилеп и поискаш да ти направи любовна магия, единственото което ще постигнеш е да втрещиш жената. Да, може би, във тези вашите нови системи, където нищо не е нищо и всичко е всичко, може да се направи това. Но ако искате да правите автентични (подчертавам автентични) ритуали, то няма как да заменяте незаменяемото. И, както вече казах, ако не желаете да го ползвате, то се обръщате към някой друг ритуал. Извинявам се за сравнението, но нека поне този път да е ясно, но мисля, че всеки мъж би предпочел истинска жена пред изкуствена такава.

И да повторя - това е личното мое мнение, вече който иска да си внушава, че хартията е прилеп - това не мога да спра, просто ми се вижда безумно.

Поздрави!
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime26/5/2010, 17:54

Cath написа:
, че всеки мъж би предпочел истинска жена пред изкуствена такава.

!

Това ме накефи Smile

За останалото- мисля ,че идеята за заменките е супер древна...много исторически факти го доказват. Всъщност- почти всяка една археологическа находка..
Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime26/5/2010, 19:30

Laughing

Ако говорим за имитативна магия - да, но не и за това, за което говорим.

Мисля, че много разтегнахме въпроса.
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime26/5/2010, 21:52

Cath написа:
Laughing

Ако говорим за имитативна магия - да, но не и за това, за което говорим.

Мисля, че много разтегнахме въпроса.


То..мисля че си заслужава нова тема...
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime26/5/2010, 23:15

Cath, може въобще да не ползваш пентаграм или рисунката на прилеп на хартия. Не. Въобще може да не ползваш ритуал. Аз например не ползвам ритуали. Това е искуствената магия за мен. Дразни ме в 99% от случаите. Излишно бави. Що трябва да подскачам половин час ритуално, като за секунда мога да си осигуря същия ефект без да подскачам ритуално... Така ги възприемам аз нещата. Чистата магия, онази, истинската, е отвъд всякакви такива ритуални идиотии, в които я сковават разните му там системи. На пръсти се брои в живота ми, когато ползвам ритуали и то за гъзария, а не за друго. Чистата магия- това е досегът с природата, с вселената, а не ритуалите.

И като човек, чието детство е минало на село, като се има предвид, че къщата на рода ми е вън от селото в гората, страшно много се дразня на някои градски представи за природата. Например, осакатяването на природата за някакви си ритуали, без които си може спокойно. Дори да иде реч за прилеп, който е умрял. Към смъртта на този прилеп следва да се указва уважение.
Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime26/5/2010, 23:57

The Shadow, аз за твоите "истински магии" мога да кажа също, че "Това е искуствената магия за мен. Дразни ме в 99% от случаите." Smile И като си толкова навътре в селските неща, отиди да попиташ вашата баба баячка или билкарка, дали лекува само с мислите си или ползва и природните дадености. Магията с прилепа е традиционна българска, от село, от гората, а не от града. И ако ще говорим за традиция, истинност и историческа обусловеност, то вашите фантасмагории с използването само на мислоформи стават съвсем излишни, защото "глупавото подскачане" го има от няколко хилядолетия по целия свят - доказано от повече от 5000 години. Това, че някои хора нямат желанието или времето или знам ли какво, за да не ползват нещата такива, каквито са, си е техен проблем. Само хайде да ви помоля да спрете да пропагандирате, че само това е правилно и истинско и чисто. Защото децата ви вярват, а вашето мнение, както и моето, не е миродавно. Ама смятам, че е над самия спор, че прилепът е прилеп, че пентаграмата е пентаграма, че кръгът е кръг, и че ако нямаше смисъл от тези символи, още прадедите ни щяха да изоставят ритуалите. Примерно преди поне 3000 години! Странно защо не са го направили! Suspect

А какво може и какво не може да ползваш - сам си решаваш! А ако смяташ да не ползваш ритуал се обръщаш към психологията, а не към магията.
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime27/5/2010, 01:01

Ами по една случайност, баба ми е лечителка. Това, което ти пиша за природата, ми е от нея. Както и познанието на някои билки (най-общо, моето призвание не е лечителството). Не е задължително, за да се лекува, да се ползват билки. За някои неща самата природа се е погрижила да ги имаме у себе си, което мнозина го забравят и се тровят излишно, от което не стават по-здрави.
А ако те влече, може да се върнеш и при практиките на пещерните хора. Виж сега, по моя край, който по една случайност е северозапад (както и Милен е от северозапад), има следният въпрос, който се задава на хора, прекалили с гледането на това какво правят другите и този въпрос е:
"Ако всички тръгнат да се давят в Дунава, ти ще скочиш ли да се удавиш, само защото ти казват, че е хубаво?"
Такова е и мнението ми за всички, които еди си колко хилядолетия са правили ритуали, просто защото се правят ритуали.

Ако искаш да почувстваш природата, това няма как да стане в градски условия с псевдоселски ритуали. Трябва да идеш сред самата природа. Аз съм от планинците. За мен връзката с природата са боровите гори, сред които израснах. Това е нещо, което познавам. Познавам го достатъчно, че ако ми се наложи, мога да оцелея в екстремни условия, при каквито мнозина други биха умряли- знам какво е зимната буря в планината от личен опит, примерно. Природата, това не е, което пише в книгите, не е и което се вижда на двудневен излет. Трябва да се усети с живот там. Тогава вече наистина ще се разбере защо природата не е ритуали.
Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime27/5/2010, 01:11

Ама Shadow, защо се обръщаш към мене все едно по презумпция всички освен тебе са прекарали целия си живот в панелен блок в ж.к. Люлин в София, примерно? Rolling Eyes Ама няма да споря... че пак ще излезна аз лошата. А вие, "ако ви влече" можете да си продължите. На мене ми стана комично. Smile
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime27/5/2010, 01:14

Може би някои са да речем "по предразположени" да работят с чистата сила? В далечното ми минало ги наричахме "луди жезли" - взето от една книга на Зелазни..
На други хора пък ритуалите да са жизнено необходими- по друг начин да не могат да настроят ума си?
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





ВЪПРОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ВЪПРОС   ВЪПРОС I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ВЪПРОС
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Въпрос :))
» Въпрос за пирамидите
» Въпрос за лечебни заклинания

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Уика форум :: Уика за новото поколение ... :: Ритуали и заклинания-
Идете на: