Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Уика форум
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.

Go down 
+4
dragonfly_elf
velvet_s
The Shadow
Dumnorix
8 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime18/4/2010, 15:24

..тъй като форумът се поразрасна , мисля че назрява моментът за определне на това за какво е форумът.

Моля Дрганънфлай да създаде обща тема със определние за Уика , нейните принципи и да се създадат едни по-сериозни правила на форума , които да бъдат пред очите на всеки един потребител .


1. Религия ли е Уика? : Не. Уика е идеино течение , вид житейска философия. Възприетите понятия БОГ и БОГИНЯ са абстрактни- в техните рамки може да влезе всяка една религиозна система.

2. Магьосничество ли е Уика?
: Не. Макар в нея да присъстват някои духовни практики , заимствани от предхристиянките вярвания на Европа , те не са самоцел. Ритуалите на Уика нямат за цел постигане на конкретни резултати в заобикалящия ни свят а служат за по-дброто разбиране на същността и философията на Уика.

3. Уика в конфликт ли е с Християнството и има ли конфликт между Уика и някое религиозно или философско течение? Не. Уика е напълно съвместим с християнството и всяка една религия. Уиканите се противпоставят единствено на идеологии проповядващи разрушение и то само когато е необходимо. Уика е за баланса между добро и зло във света , ясно съзнавайки ,че едното не може без другото. Уика не се намесва между конфликта между двете. Уика не се замесва в конфликти между религиите също така. Уика не се замесва и в конфликти между магьосници и магьоснически школи.

4.Има ли политическа насоченост в Уика?
Не. Уика няма отношение към политическите партии и идеологии. Уика е силно разпространенна обаче ,сред повечето природозащитни организации, което се обуславя от нейната идеология.


5. Каква е идеологическата същност на Уика?[i]

Уика е идеология , проповядваща уважение и почитане на Природата и Земята , на всички живи същества на нея , както и на земята като нежива природа.

Уика смята ,че всички живи същества във вселената са свързани и никое не е по-важно от друго!

Духовните традиции на Уика се уповават на предхристиянските вярвания в Европа , вярванията на индианците в Северна Америка и някои индоевропейски представи.
Възприетите образи и обозначения в Уика са абстрактни : Богът - символ на всичко мъжко, Богинята -символ на всичко женско , Светлината , Тъмнината . Зеленият човек- символ на целия растителен свят . Рогатият Бог (човекът- елен) - символ на целия животински свят. Земята- символ на зялата нежива природа.



П.С. Моля Драгънфлай да направа темата важна.
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime18/4/2010, 15:27

Добре е написано. Подравления.
Върнете се в началото Go down
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime19/4/2010, 01:32

Браво!Много добре,точно и ясно написано Smile
Върнете се в началото Go down
dragonfly_elf
MASTER
MASTER
dragonfly_elf


Брой мнения : 126
Join date : 22.01.2010

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime19/4/2010, 03:59

Аз направо предлагам да те направя администратор... Така де - като админ нищо не правя... Аз съм просто начинаещ... Ще се радвам, ако някой, който разбира повече от работата си, се заеме с тази работа. Дори те умолявам! =\ Направете промени, поразхубавете го. И без това, това, което виждате в момента, е дело на други админчета, които зарязаха форума отдавна...
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime19/4/2010, 13:37

Smile ..ама аз не разбирам от компютри Sad

За администратор не, но модератор мога да стана- колкото да редактирам правописни грешки ако се наложи..и ако случайно някой започне да се заяжда или да прави глупости- да се опитвам да спра конфликти Smile

Благодаря за предложението и високата оценка , която ми даваш Smile
Върнете се в началото Go down
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime19/4/2010, 16:53

Идеята съвсем не е лоша,пък като не разбираш Dumnorix,ще се научиш (въпрос на желание и време ) Smile
А не е лошо да сложите и един редактор за правописа,та преди да публикуваме да се използва.Това като идея Smile
Върнете се в началото Go down
dragonfly_elf
MASTER
MASTER
dragonfly_elf


Брой мнения : 126
Join date : 22.01.2010

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime20/4/2010, 01:44

Добре! Засега те правя модератор, пък после ще видим накъде ще тръгнат нещата xD
Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime22/4/2010, 19:23

1. Религия ли е Уика? - Да, защото:

В един приятен социалистически речник, четем следното определение - Религия (лат. religio) 1. Идеология, отличителен признак на която е вярата в свръхестественото, в богове, духове. 2. Вероизповедание, вяра.

В милата уикипедия има още по-приятно определение - Религията (от лат. religio — свещено задължение, благоговение) е форма на обществено съзнание, съвкупност и система от възгледи, нагласи и обичаи, основани на вярата в свръхестествени сили, както и съвкупност от моралните норми, практики, ценности, институции и ритуали, съпровождащи тази система.

2. Магьосничество ли е Уика? - Да, защото както вече споменахме в една друга тема магия е единството от действие и слово, което цели промяната на реалността, чрез свръхестествени сили. Или както нашият приятел Анани Стойнев, обяснява в една много хубава своя книжка (Енциклопедичен речник на Българската Митология) - Магия - съвкупност от действие (обред) и слово (заклинание, баене), основана върху вярата във възможността да се повлияе по свръхестествен начин на определен обект или явление.

Нужно ли е да доказвам с примери? Rolling Eyes

И ако бъдем малко по-наблюдателни, то няма как да не забележим, че помощник на Джералд Гарднър, който е основателят на Уика е Алистър Кроули, с който съчиняват заедно първата "уиканска" книга на сенките. А повечето от нас, надявам се, са наясно с какво се е занимавал Алистър Кроули. За тези, които не знаят - ооообщо казано - висша магия. Уика е БАЗИРАНА на висшата магия. Rolling Eyes

По другите точки съм съгласна.
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime23/4/2010, 02:38

Алистър Кроули е наркоман. Не му приемам писанията, защото ми звучат като писани след поредната доза.

Един въпрос, само Гардениан уиката ли ще се визира в този форум или и другите разклонения (примерно Сийкс уиката)?
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime23/4/2010, 02:42

Мисля че е правилно всички разклонения , но ако може да се посочва в скоби традицията ?
Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime23/4/2010, 17:28

Давам за пример Гарднър, тъй като той поставя началото на Уика, такава, каквато ни е известна. Също както когато говорим за буквари, споменаваме Петър Берон, тъй като е написал първият буквар. По мои впечатления говорим за уика, такава каквато е популярна в България, чието най-точно определение може да бъде - "правя това, което ми хареса". Отворете нова тема, ще се радвам да направим разграничение между различните уика традиции.

Колкото до Кроули, то и Джим Морисън е бил наркоман, но това не променя факта, че е бил добър музикант. Laughing
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime23/4/2010, 18:16

Кат , ще пуснеш ли ти темата? Различните течения в Уика , прилики и разлики в идеологията , малко история итн?
Аз самия не се чувствам достатъчно уверен да го направя.
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime24/4/2010, 02:50

Cath написа:
Давам за пример Гарднър, тъй като той поставя началото на Уика, такава, каквато ни е известна. Също както когато говорим за буквари, споменаваме Петър Берон, тъй като е написал първият буквар. По мои впечатления говорим за уика, такава каквато е популярна в България, чието най-точно определение може да бъде - "правя това, което ми хареса". Отворете нова тема, ще се радвам да направим разграничение между различните уика традиции.

Колкото до Кроули, то и Джим Морисън е бил наркоман, но това не променя факта, че е бил добър музикант. Laughing

Джим Морисън за някои може и да е добър музикант, но аз не харесвам нито начина му на живот, нито музиката (текстовете по нея). Мнението ми е, че е пробил, защото е бил скандален за времето си, а не защото е бил талантлив. Същото мнение имам и по отношение на известността на Кроули.

Подкрепям Dumnorix в предложението му да пуснеш такава тема за "Различните течения в Уика , прилики и разлики в идеологията , малко история итн".
Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime26/4/2010, 02:07

Нямам нищо против да пусна такава тема, но тя определено ще е след време, тъй като в момента съм малко заета.

The Shadow, Морисън беше просто първият музикант-наркоман, за който се сетих, и беше само за пример. Вероятно по същата причина, че са наркомани не признаваш за певци и музиканти Джанис Джоплин, Джими Хендрикс, Елтън Джон, Джо Кокър, Уитни Хюстън, Натали Кол и всички други, които сега не ми идват на акъла. Но каааакто и да е... Вероятно и Ван Гог не е художник, нито Зигмунд Фройд учен, а какво да говорим за Бодлер - никакъв поет! Всъщност мога да си отворя и такава тема. И само да уточня - това не е заяждане, а ирония, целяща да ти покаже, че твоето лично мнение не може да повлияе на фактите. А те са, че Кроули е бил добър и в магията. Надявам се с това приключваме дребнавото обсъждане.
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime26/4/2010, 02:56

Зигмунд Фройд е бил смъртоносно болен от рак и болката му е била огромна. Накрая поисква евтаназия със свръхдоза морфин (тройна доза морфин е взел, за да умре по собствено желание- за такава болка говорим). Не е бил наркоман. Вземал е под медицински контрол.

Ти отдалечаваш темата в нелогична посока. Някаква музика и рисуване намесваш, където замъглението на ума и шизофренията (като при Гог) способстват за развихрянето на фантазията.

В младостта си не можех да се похваля, че се движех в компании-цветета. Не зная за теб, но аз имах приятели-наркомани (една част в момента са мъртви, една част не зная дали са още живи). Зная как унищожават наркотиците. Темата не ми е приятна, така че ще ти го напиша само още веднъж- Алистър Кроули е наркоман и не му приемам писанията, защото ми звучат като писани след поредната доза.
Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime26/4/2010, 03:59

Смъртоносно болен от рак... хм... Вероятно за това е приемал хероин? Става. Но това не го прави по-малко учен. Нежеланието ти да приемеш фактите за реалност вероятно те обърква. Мисля, че не е особена рядкост да имаш приятели наркомани.

И аз ще ти го повторя за последен път, защото явно не можеш да го разбереш:

Независимо дали Кроули е наркоман и независимо от твоето мнение, той се е занимавал с магия. И това е факт.

Приключихме ли дребнавия спор?
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime26/4/2010, 20:07

Виж сега, то и един от тези, които познавах, се занимаваше с магия. Но дотам се беше докарал от наркотиците, че на моменти си мислеше, че в стаята има хора, когато такива ги няма. Да не говорим какво още си мислеше. Наркотиците не дават магически криле. Ако щеш ми вярвай. А ако не щеш- твое право си е да вярваш в каквото си искаш. Но не се опитвай да ми обясняваш какви са фактите. Аз имах неприятната участ да ги видя фактите не на книга, а на живо. Включително със смъртта на някои хора. Затова и темата ми е неприятна за обсъждане. И повече не желая да я обсъждаме. Би ли я сменила, ако обичаш.
Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime26/4/2010, 20:38

НЕ твърдя, че наркотиците помагат в магията! Дори напротив.

Темата, до колкото си спомням е "Уика - що е то?" и имам някакви смътни спомени, че dragonfly_elf по едно време се престраши да изкаже някакво мнение.

Да, уика е свързана с обожествяването на природата и с честването на нейните сезони и промените, които ги съпътстват. Не мога да разбера как от един семпъл спор, можеш да се усъмниш в това. Не мисля, че след като сте начинаещи трябва тези, които са по-напреднали да ви галят с памук. И ако сега ти ви се струва сложно, то това е хубаво, защото ще се откажете още в самото начало. Rolling Eyes Така че по-ведро и по-смело и без самосъжаления от типа - "ама ние сме начинаещи, отнасяйте се по-мило с нас".
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
velvet_s
PRO
PRO
velvet_s


Брой мнения : 96
Join date : 16.03.2010
Age : 38
Местожителство : Бургас

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime26/4/2010, 23:10

Сега ще кажете ли малко за празниците на Уика?Благодаря предварително Smile
п.п.то има и отделен раздел за такива теми,но ако ви е по-удобно тук...
Върнете се в началото Go down
Dropaheart
асоциален
асоциален



Брой мнения : 4
Join date : 03.06.2010

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime3/6/2010, 02:06

Уика е религия. В нея правилата са 13,като първото е ' Не наранявай ! '.По - късно ще репостна и останалите.
В тази религия няма вярване в добро или зло - всичко е природа.Всичко е Манон и вярващите и практикуващи Уика го допускат в себе си (до себе си) като това се получава при ритуали (свещени) и се прави принoшение на Духа,Земята и изток,запад,север,юг.
Проблема е,че понякога Уика не води съвсем към добре.Зависи от това как допускаш действията да се случват.Може да си дъщеря на Дявола (с контекст към дамите) . Smile
Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime8/6/2010, 15:19

Dropaheart, с риск да въведа малко негативни вибрации във форума, в Уика Манон няма - това е във филма "Вещи в Занаята". В уика се почита Рогат Бог и Богиня, която най-често е трилика - девица, майка, старица. До колкото съм разговаряла с наши и чуждестранни уикани, болшинството от тях отричат уика да е религия, а я характеризират като вяра. Няма правила и закони, освен един - каквото и да правиш, ще ти се върне тройно. Приношенията на духа, земята и посоките, предполагам ритуала от гореспоменатия филм, е всъщност отваряне на кръг и призоваване на пазителите на т.нар. наблюдателни кули. Или още по-добре - призоваване на духовете на елементите да закрилят свещенното пространство на кръга. Хайде сега бързо в някоя книжарница и да си купиш "Принципи на Уика" от Вивиан Краули, за да научиш какво всъщност е уика. Не се доверявайте толкова много на художествената измислица на филмите!
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime8/6/2010, 21:42

Това е много полезно уточняване Smile


Хм.. а тоз Манон от Маннанан Мак Лир ли са го заимствали? Много ми е мъгляв тоя филм , нищо не помня от него...
Върнете се в началото Go down
Dropaheart
асоциален
асоциален



Брой мнения : 4
Join date : 03.06.2010

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime16/6/2010, 00:25

Аз не говоря за този филм.Дори не го бях чувала,но го гледах в последствие от това мнение.Ти акъл не ми давай и съвети какви книги да чета.Аз това,което съм прочела и чета ти никога през живота си няма да го имаш.

Внимавай със стила си на изказ! Без агресивно поведение , заяждания и свободно художествено оформяне на текста. Прочети си правилата в първи раздел
Върнете се в началото Go down
Cath
PRO
PRO
Cath


Брой мнения : 89
Join date : 28.03.2010
Age : 38

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime22/6/2010, 15:20

Не мога да разбера защо сте толкова агресивни! Лично аз бих внимавала какво говоря на хора, които не познавам, във форум за магия. Вместо да сте агресивни, можете да се обосновете и да оборите казаното от опонента.

Добре, след като не си го чувала от филма, би ли била така любезна да ни кажеш от къде ти е тази информация, че в уика се почита Манон?

-РЕДАКЦИЯ-
Пиша тук, за да не прекъсвам вече продължилата тема, но тъй като това трябва да се уточни за тези, които ще четат в бъдеще. Изчаках около месец, за да получа отговор на въпроса си, но такъв така и не дойде. Защото няма как да дойде. Манон е измислен герой, създаден именно за филма, който посочих горе. Да, много хора го свързват с Маннанан Мак Лир или дори с демона Мамон, но както вече казах - Манон, не съществува. Който се интересува по-подробно може и сам да провери. Девойката по-горе, явно е ученичка на някоя друга девойка и не е проверила обстойно информацията, която "учителката" й е дала. Внимавайте на какво ви учат и какво учите, за да не почитате накрая филмови персонажи. Току виж утре някой изръси, че в уика се почита Терминатор! Neutral


Последната промяна е направена от Cath на 30/7/2010, 14:30; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://occultroom.blogspot.com/
the_newborn_one ( :
НАПРЕДНАЛ
НАПРЕДНАЛ
the_newborn_one ( :


Брой мнения : 23
Join date : 27.07.2010

Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime27/7/2010, 16:47

Здравейте, аз съм съвсем нова.. Намерих този форум и мисля, че е страхотен.. Интересувам се от магия и всякакви подобни начинания, но съм съвсем нова тук! Прочетох всичко за Уика, но все още малко не разбирам! Искам да кажа, че форума е супер и да поздравя този, който го е създал и който се занимава с него!!! Smile Моля, помогнете ми! Не разбирам много от магии и такива неща, защото както избъбрих по нагоре съм абсолютно начинаеща! affraid affraid affraid affraid What a Face What a Face lol! lol! study scratch scratch
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.   Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори. I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Уика. Какво е то? Уика във въпроси и отговори.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Поредният новак..и много въпроси
» Клонове в Уика.
» Уика за новото поколение ...
» Уика. Автори и книги.
» Същност на Уика- Дискусия

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Уика форум :: Уика за новото поколение ... :: Уика [ Уичкрафт ]-
Идете на: