Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Добре Дошли! Весели Коледни и новогодишни празници!
Уика форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Уика форум
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Със какво точно да започнем ?

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Bonev
асоциален
асоциален



Брой мнения : 3
Join date : 17.10.2011

Със какво точно да започнем ? Empty
ПисанеЗаглавие: Със какво точно да започнем ?   Със какво точно да започнем ? I_icon_minitime17/10/2011, 20:49

Разгледах,подробно и двете теми.Мен ме интересува със какво точно да започна,защото съм напълно неук във областта на магията,а доколкото научих от прочетеното някой неща могат да бъдат опасни ако не съм готов за тях.Ще ви бъда благодарен за вашите съвети. Smile
Върнете се в началото Go down
Bonev
асоциален
асоциален



Брой мнения : 3
Join date : 17.10.2011

Със какво точно да започнем ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Със какво точно да започнем ?   Със какво точно да започнем ? I_icon_minitime18/10/2011, 20:32

Не знам кога ще можете да ме посъветвате,така че разгледах подробно из форумите,и ще започна със ''Защитен кръг'' ,тъй като разбрах че ми са нужни психически защити.А тези защити би трябвало да ме пазят от зли енергии ,и същности и т.н.












Пп: Все още очаквам вашите съвети по темата!
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Със какво точно да започнем ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Със какво точно да започнем ?   Със какво точно да започнем ? I_icon_minitime19/10/2011, 00:57

Магическият кръг е просто и ефикасно средство за "защита".

В голяма част от културите на планетата съществува идеята за ограждането с кръг ,маркиране на територия, обозначаване на личното пространство като табу.
Кръгът е един от най-древните символи, може би най-старата фиксираща вниманието форма.
Кръгът е ограждането на най-голяма площ с най-малко ресурс. Казано с езика на математиката от 4-5 клас "лицето на повърхнина" на кръга е най-голямо спрямо обиколката.

Поради неговата лесна разпознаваемост като маркирана територия , фиксацията на съзнанието върху фигурата на кръга е лесна за всеки един жител на планетата.

Тъй като в по-голямата си част съществата обитаващи "астрала" са плод на играта и творчеството на подсъзнанието - логично е кръгът да действа при всички тях.
В същото време фиксацията на съзнанието дава достатъчно ясен и категоричен знак на съществата които не са човекосъздадени. Те сами по себе си нито могат да ти се вселят в тялото, нито биха имали каквато и да е полза от това (повечето са различни по енергиен произход сталкери), но разпознават нежеланието ти за определен вид контакт.
Върнете се в началото Go down
Bonev
асоциален
асоциален



Брой мнения : 3
Join date : 17.10.2011

Със какво точно да започнем ? Empty
ПисанеЗаглавие: От какво ни пази Защитния кръг?   Със какво точно да започнем ? I_icon_minitime20/10/2011, 18:54

Благодаря за отговора,но все пак за да има Защитен кръг той трябва да те пази от нещо.Бих искал да разбера от какво?
Може аз да съм прочел неправилно или от другите форуми да са се изразили грешно,но без значение повече магически или повече защитен ''кръга'' има много важна функция във Уика,и не смятам да пропусна нищо,било то задължително или маловажно.Искам да знам всичко.И не само колкото да имам някаква представа как стават нещата.Искам да ги зная много добре,да не казвам перфектно.Засега само чета и изучавам,разглеждам най добрите варианти на правене на определена магия,ритуал и т.н.(Забелязах че има доста варианти за правене на магии,всички ли са правилни или магията се прави по точно определен начин,може и да зависи от самата магия.И ако има няколко начина то има ли разлика във силата на заклинанието от начина по който съм го направил.) и ги записвам във "Книгата на сенките" ,но след време мисля да започна много сериозно развитието си


Пп:Мисля да продължа да побликувам развитието си тук,не само за да получавам отговори и пояснения,но и да могат другите начинаещи като мен да започнат по лесно.
Поздрави от Бонев.
Върнете се в началото Go down
Dumnorix
MASTER
MASTER
Dumnorix


Брой мнения : 280
Join date : 26.09.2009
Age : 41
Местожителство : София ..и навсякъде другаде..

Със какво точно да започнем ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Със какво точно да започнем ?   Със какво точно да започнем ? I_icon_minitime21/10/2011, 04:41

Пази те от собствното ти подсъзнание. То е основен творец на познатата ти Вселена. И всичко в нея.

Няма различни видове магия. Има различни магически системи. Различията идват от това, че са формирани в различни култури. Културите пък се формират от начина на мислене на голям брой хора, свързани в общност.

Работеща е тази магия, която е най-близо до начина ти на мислене.

Много е важно това, в което вярваш, защото него ще получиш.
Върнете се в началото Go down
sneat
асоциален
асоциален



Брой мнения : 2
Join date : 17.02.2012

Със какво точно да започнем ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Със какво точно да започнем ?   Със какво точно да започнем ? I_icon_minitime18/2/2012, 03:42

А защо когато вярвам в добро, получавам лошо и обратната??? правила съм си експерименти... Възможно ли е това???
Върнете се в началото Go down
The Shadow
PRO
PRO
The Shadow


Брой мнения : 86
Join date : 15.06.2009

Със какво точно да започнем ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Със какво точно да започнем ?   Със какво точно да започнем ? I_icon_minitime18/2/2012, 17:33

sneat написа:
А защо когато вярвам в добро, получавам лошо и обратната??? правила съм си експерименти... Възможно ли е това???

Защото на Вселената не и пука за понятия като добро и зло. Добро и зло са чисто човешки категории, които са освен всичко останало и зависят от гл.т. За теб може би е добро да искаш любовна магия, за да се сдобиеш със зомби, но за друг това да не е нито правилно, нито оправдано.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Със какво точно да започнем ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Със какво точно да започнем ?   Със какво точно да започнем ? I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Със какво точно да започнем ?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Уика форум :: Уика за новото поколение ... :: Заклинания за начинаещи-
Идете на: